Zingat Nedir? Faydaları Nelerdir?

Gayrimenkul piyasasını, tek çatı altında toplama amacı güden Zingat bu amaçla kurulmuştur. Zingat kurucuları gayrimenkul menkul sektöründe bir ilke imza atmak amacıyla bu ile girmişlerdir. Doğuş Grubu ve Reidin ortaklığı ürünü olan Zingat güvenilir gayrimenkul platformu olarak kurulmuştur. Merkezi Dubai de olan bir emlak şirketidir. Şirketin amacı, gelişmekte olan ülkelerde emlak sektörünü canlandırmaktır. Ulaşılması zor olan emlak bilgilerini toplayarak, gayrimenkul yatırımcılarına sunmayı amaçlayan grup bu amaçla yola çıkmıştır. Türkiye’de bu sektörde gelişmekte olan bir ülke olduğu için, Reidin tarafından mercek altına alınmıştır. 2015 Eylül ayından beri faaliyette olan Zingat, sahibinden satılık ev hizmeti vermektedir. Gayrimenkul alım satımı yapan insanların tercih ettiği sitelerden en popüleridir. Zingat sayesinde satın alacağınız evin değerini de öğrenebilirsiniz. Deprem risk analizi, haritalar ve konut kredileri gibi hizmetleri de olan Zingat, bu amaçlar yeterli bilgi ve deneyime sahiptir.

Zingat Hizmetleri ve Gayrimenkul Piyasası

Türkiye’de gayrimenkul sektörü denilince ilk akla gelen platform olmayı hedefleyen Zingat sahibinden kiralık ev hizmeti de vermektedir. Türkiye’de ihtiyaç duyulan bir sektörde gelişen Zingat, emlak sözünün hak etmesi gereken değeri sağlayacak gibi görünüyor. Genel emlak sektöründeki sitelerden beklenti, daha kolay gayrimenkul satabilmektir. Bu siteleri ziyaret edenler ise aradığı kriterde gayrimenkul bulma amacını güderler. Normal kiralık daire ilanlarına bakarken, kendinizi günlük kiralık evlerin arasında bulabilirsiniz. Burada bir bilgi karmaşası karşımıza çıkıyor.

Zingat, bu karmaşaya bir son vermek amacıyla yola çıkmıştır. Sahibinden satılık ev ilanlarını arayanlar için oldukça kurtarıcı bir çözümdür. Zaten Doğuş grubunun işin içinde olması ayrı bir avantajdır. Grubun piyasada başarısız olduğu bir projesi yoktur. Ele aldıkları her konudan başarılı olarak çıkmışlardır. Zingat da bu projelerden biridir.

Zingat Grup Bünyesinde Ev Sahibi Olmak

Uygun şartlarda kiralık ev arayanların başvuracakları Zingat, sektördeki bu açığı kapatma amacıyla kurulmuştur. 2017 yılında Zingat’a ortak Propertyfinder grup, yüzde 16,95’lik hisse sahibi olmuştur. Ülkemizde Yemek sepeti yatırımı ile adını duyuran General Atlantic şirketi de Zingat grubuna katılacağını duyurdu.

Zingat yöneticileri kendilerine katılan ortaklarla sermaye artışının olmasını hedefliyorlar. Güncel satılık ev ilanları ile sektörde emin adımlarla ilerliyorlar. Yüksek performansı sayesinde gayrimenkul sektöründeki pazar payının arttırılması hedefleyen Zingat, piyasadaki ev ilanı portföyü ile de lider olma yolunda hızla ilerliyor.

katilimevim-sabit-reklam