Yüksek faizli Taşıt Kredisi Çekmeden de Sıfır Araba Sahibi Olabilirsiniz?

Ev ve araba asrımız insanının temel ihtiyaçlarıdır. Her insan temel ihtiyaçlarını karşıladığında yaşamına sağlıklı ve kaliteli bir şekilde devam edebilir. Araç sahibi olmak isteyenlerin çoğunluğu taksitle araba almayı tercih eder. Taksit olunca arabanın bedeli aylara bölündüğünden daha kolay ödenmektedir. Taksit denilince birçok kişinin aklına direk taşıt kredisi gelir.

Ülkemizde bir zamanlar araba alabilmek için seçenek olmadığından insanlar bankaların kredilerine başvurmak zorunda kalırdı. O zamanlarda taşıt kredisi şartları daha uygun olduğundan birçok kişi aracını kredi ile almıştır. Günümüzde taşıt kredisinin faiz oranları çok yükseldi. Yükselen araba fiyatları ile birleşince insanların geri ödemelerinde problem yaşamasına neden olmaktadır. Sorun yaşamak istemeyenler taşıt kredisi çekmeden araba almanın yollarını araştırmaktadır.

Galeriden Sıfır Araba Alınabilir?

Galeriden araç almak kredi çekmeden araba almanın yollarından biri olarak ifade edilir. Gerçekte galeriden alınan arabada kredi yok mu? Kişi galeriye gider ve kredi işleriyle uğraşmadan senedini imzalar ve arabasını alır. Galerici ile anlaşma yaparsa peşinat bile ödemez. Senetle araba alınır fakat senedin arkasında aslında kredi vardır. Bu sefer krediyi kişi çekmez de galeri sahibi çeker.

Galerici arabayı kendi çektiği kredi ile alır. Üzerine kendi kar payını koyar. Müşterisine satar. Müşteri kendi kredi almadığından galeriden aldığı arabada kredi olduğunu bilmeyebilir. Fakat araba fiyatları karşılaştırıldığında galerideki fiyatların her zaman daha yüksek olduğu görülür. Bunun nedeni kredinin faizi ve galericinin kar payıdır.

Kampanyaları Takipte Kalın

Yüksek faizli taşıt kredisi çekmeden araba almanın bir yolu da; araba markalarının bazı zamanlarda yaptığı kampanyalardır. Araba markaları yıllık satış cirosuna ulaşamaması, hedeflediği satışı yapamaması gibi nedenlerle kampanyalar düzemler. Kampanyalarda uzun vade, düşük taksit ödemeleri gibi avantajlar sunulur. Kampanyaların ne zaman yapılacağı belli değildir. Bazı kampanyalarda da yine kredi söz konusu olabilmektedir.

Ne zaman yapılacağı, yapılıp yapılmayacağı belli olmayan kampanyaları beklemek yerine garantili seçenekler değerlendirilmelidir. Katılımevim gibi kurumlarla tasarruf yapmak ve istediğiniz arabayı almanız mümkündür. Faiz olmayan kurumların işleyişi annelerimizin altın günü gibidir. Fon teslimi noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenir. Dayanışmaya dayalı kurumlar kredisiz, peşinatsız, faizsiz araba almaya imkan tanıdığından dolayı çok fazla talep görmektedir.

katilimevim-sabit-reklam