Trafik Sigortası Olmadan Araç Kredisi Kullanılır Mı?

Bir araba sahibi olmak veya arabanızı daha iyi bir model ile değiştirmek istiyorsanız araç kredisi kullanarak hayallerinize kısa sürede kavuşabilirsiniz. Yeni bir araba almaya karar verdiğinizde kampanyaları bir süre takip etmeniz, kredi faiz oranlarını iyice araştırmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Her bankanın veya finans kurumlarının farklı kampanyaları ve koşulları, farklı faiz oranları söz konusu olmaktadır.

Bazı bankalar araç kredisi verirken kasko yapılmasını şart koşmaktadır. Ancak böyle bir zorunluluk söz konusu değildir. Araç alım satımlarında trafik sigortası yaptırma zorunluluğu vardır. Bankalar ise kendi anlaşmalı oldukları sigorta şirketlerinden kasko yaptırmak koşulu ile daha uygun taşıt kredisi kullanma imkânı sunabilmektedir. Ancak kasko poliçelerini iyi incelemek gerekir. Toplam maliyeti fazlaca değiştirebilir.

İkinci El Taşıt Kredisi Kullanılır Mı?

Bankalar genellikle sıfır araçlara kredi verme konusunda daha olumludur. Ancak ikinci el araç kredisi almak da mümkündür. Bunun içinde bankaların belirlediği bazı şartlar söz konusudur. Bankalar ikinci el araçlar için aracın yaşına, bedeline göre kredi vermektedir. Düzenli taksitler veya esnek taksit sistemi ile geri ödeme seçenekleri olabilir.

Faizsiz bir sistemle, katılıma dayalı olarak araç almak isteyebilirsiniz. Bu durumda Katılımevim size ikinci el ya da sıfır araçlarda farklı ödeme planları sunmaktadır. Ödeme planlarından kendiniz için en uygununu seçerek, faiz ödemeden, vade farksız, peşinatsız araç sahip olabilirsiniz. Hangi bankadan nasıl kredi alırım diye düşünmeden istediğiniz her araca kendi şartlarınızda sahip olun.

Araç Kredisi Şartları Nelerdir?

Sıfır bir araba veya ikinci el bir taşıt almak istiyorsunuz, ancak elinizde yeterince birikiminiz olmayabilir. Belirli şartları yerine getiriyorsanız araç kredisi kullanarak bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Araç kredisi kullanmak için öncelikle reşit olmanız gerekli. Sigortalı bir işiniz olmalı ve en az altı aydır SGK’ya kayıtlı olarak çalışıyor olmanız gerekmekte.

İster araç kredisi isterse başka tür bir kredi için başvuru yapın bankaların öncelikli olarak sorguladığı kredi notudur. Kredi notunuz iyi ise ve aracın üzerinde hiçbir ipotek yoksa araç kredisi şartları sizin için uygun demektir. Bu durumda ikinci el veya sıfır araçlar, ticari araçlar, tekne ve motosiklet için kredi alabilirsiniz. Tabii gelirinizle doğru orantılı olarak.

katilimevim-sabit-reklam