Trafik Sigortası Olmadan Araç Kredisi Kullanabilir Miyim?

Araç sahibi olan kişiler yılda çeşitli sigorta işlemleri yapmaktadırlar. Bunların başında yasal olarak da zorunlu olan trafik sigortası gelmektedir. Her araç sahibi her yıl bu sigortayı yaptırmak ile sorumludur. Sigortasız araç kullanmak suçtur ve cezası vardır. Pek çok kişi taşıt kredisi ile araç sahibi olmaktadır. Kredinin yanında dosya masrafı başta olmak üzere ek masraflarda yapılmaktadır. Trafik sigortası olmadan araç kredisi kullanamazsınız. Çünkü araç bankaya ipotek edilmektedir. Ödemeler bitene kadar banka ile yapılan sözleşme kuralları dışında bir şey yapamazsınız. Aracı satabilmeniz için ilk önce bankaya sormanız gerekmektedir.

En uygun araç kredisi dendiği zaman düşük faizli olan kredi gelmektedir. Bu tanımı biraz daha açacak olursak ek masrafları alt seviyede tutan ve sigortalı ifadelerini de ekleyebiliriz. Taşıt kredisi faiz oranları bazen düşük iken bazen ise yüksek olmaktadır. Ekonomide yaşanan değişmelerden de masrafların toplam bedeli de etkilenmektedir. Kredi çekmeden önce her şey detaylı bir şekilde incelenmelidir.

Hem sıfır kilometre hem de 2. el araç kredisi başvurusunda olsun sigortaya dikkat edilmelidir. Özellik ile ikinci el aracı üzerine alabilmeniz ve satılabilmesi için araç sahibinin sigorta borcu olmaması gerekmektedir. Aksi taktirde noterde işlem yapılmaz ve kredi başvurunuz da değerlendirmeye alınmaz.

Neden Trafik Sigortası?

Aracınızı aldınız. Trafikte her gün pek çok sorun ile karşılaşmaktasınız. Kaza olması halinde masraflar sizin tarafınızdan değil üçüncü bir kişi olan sigorta tarafından ödenmektedir. Hasarın büyük olması demek ödenecek miktarın çok olacağı anlamına gelmektedir. Bu durumu cebinizden ödemek yerine sigortanın karşılaması çok büyük bir avantajdır. Kredi çekilirken böyle şeyin olması olası durumlara karşı alınan bir önlemdir.

Katılımevim Araç Kampanyaları

Araç satın almak için ilk önce akla kredi çekmek gelmektedir. Faiz oranları ve aracın değerinin tamamı kadar kredi çekilememesi nedenlerinden dolayı düşündürmektedir. Katılımevim ile böyle şeyleri düşünmeden faizsiz ve peşinatsız araba sahibi olabilirsiniz. Ödeme planı da sizin ile birlikte en uygun şekilde belirlenmektedir. Aracınızı alırken sigorta olmasına da dikkat etmelisiniz.

katilimevim-sabit-reklam