TOKİ Projelerinden Vatandaşlara  Konut Fırsatı

Türkiye içinde en çok konut ihtiyacının hissedildiği illerin başında gelen İstanbul için, TOKİ yüzlerce proje hazırlamakta ve hayata geçirmektedir. Doğru bir kentleşme yaşanması ve gelir düzeyi yüksek olmayan insanların da bir eve sahip olabilmesi için çalışan kurum, etap halinde yeni konut projelerini hayata geçirmektedir. Pek çok ilçede faaliyete geçen ya da geçmeyen projeler bulunmaktadır. TOKİ ülkemizin konut sektörü açısından en dinamik kurumları arasında yer aldığı için her yıl çok sayıda farklı proje bu kurum vasıtasıyla hayata geçiriliyor.

Ülkenin gelişmişliğine bağlı olarak yapılan değişiklerle birlikte toki evleri revize edilmekte ve ihtiyaç duyulması muhtemel araç gereçlerle donatılmaktadır. Bu noktada ihtiyaç sahibi olan kullanıcıların istekleri de ön planda tutulmaktadır. Ödeme için yapılan planlar toki başvuru yapıp kabul edilen kişilerin gelir durumuna göre belirlenmektedir. Bu sayede bütçe sarsıntıları yaşanmadan ev sahibi olmaya imkan tanınmış olmaktadır.

TOKİ İstanbul İçin Neden Önemli

Şehir planlamasında konutların yeri büyüktür. Bunun için de doğru yapılanma için önlemlerin alınması bu doğrultuda vatandaşların da mağdur edilmemesi gerekmektedir. Toki, geliştirdiği projeleriyle yönlendirici, destekleyici, denetleyici ve eğitici bir kurum görevi görmektedir. İhtiyaç karşılanırken şehir yapısının en iyi şekilde korunmasına olanak sağlar. Sisteme dahil olarak toki kura aracılığıyla ev sahibi olmak oldukça kolaydır.

Piyasa şartlarının el verdiği ölçüde ciddi çalışmalar ortaya koyarak yolsuzluk ve haksızlıkları engellemek adına toki çekiliş yoluyla ev sahibi olacakları belirler. Ve bu çekiliş genellikle noter huzurunda gerçekleştirilir. Kurum belli bir gelirin üstündeki kişilere hizmet vermemektedir. Yani ekonomik olarak güç durumdakileri desteklemek amacı taşır. Bunu da sosyal devlet olmanın bir getirisi olarak görür.

TOKİ İstanbul İçin Konut Harici Projeler

Gayrimenkul sektöründeki gelişmelerle birlikte toki buraya el atmışsa da projeler yalnızca konut ile sınırlı değildir. Bu bağlamda sosyal ihtiyaçlar da atlamamıştır. Çevre düzenlemesi, estetik yapılar, park ve bahçe düzenlemeleri de gerçekleştirilen projelerin kapsamına alınmaktadır. Toki sonuçları kapsamında ismi olanlar bu olanaklardan kolayca yararlanmaktadır. TOKİ aracılığıyla ev sahibi olmak; elbette ki beraberinde önemli kazanımları size sunacaktır.

katilimevim-sabit-reklam