TOKİ Projelerinde Teslimat Süresi

Toplu konut idaresi tarafından gelir düzeyine yönelik yapımına başlanan konutlarda sona gelindi. TOKİ 2019 yılı içerisinde İstanbul’da 10 bin konut yapacağını açıkladı. TOKİ başvurularını yapanlar heyecan içerisinde TOKİ çekilişlerini beklemekteler. Şayet İstanbul şehrinde yer alan TOKİ projelerine dahil olmayı istiyorsanız; mutlaka ayrıntılı bir araştırma içerisinde yer almanız şart olmaktadır. Ancak bu sayede sorunsuz bir şekilde ev satın alabilir ve uygun fiyat koşullarında da TOKİ çekiliş avantajlarından yararlanabilirsiniz.

TOKİ Başvurularını Yapanlar Ödemeleri Nasıl Yapacak

TOKİ başvurularını yapan vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan biri olan ödeme yöntemleri, enflasyon farkına göre sabitlenecek ve TOKİ kura sonuçlarından sonra ödemeler bu şekilde yapılacağını açıkladı. Dar gelirli ailelere peşin fiyatına taksitle ev sahibi yapan TOKİ her yıl enflasyon artışına göre taksitleri de artırmaktadır. TOKİ birbirinden avantajlı seçenekleri üyelerine sunabilen bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır.

TOKİ Evleri Teslimat Süresi Ne Kadardır

TOKİ evleri teslimat süreleri yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Tok inin açıklamasına göre 2019 yılında TOKİ İstanbul projeleri 14 ile 30 ay arasında farklılık göstermektedir. TOKİ çekilişlerinden sonra ev bedelinin %10 u kadar bir miktarı toplu konut başkanlığına yatırdıktan sonra, ilk taksitler başlıyor.

TOKİ Başvurusuna Göre Yedek Hak Sahipleri Ne Yapmalıdır?

TOKİ başvurularından sonra kabul edilen kişiler ve daha sonra TOKİ çekilişlerinde haklarından vazgeçip evi almak istemeyen kişilere yönelik, bir kısım yedek hak sahibi listesi açıklamaktadır. TOKİ kura sonuçlarında isimleri açıklanan kişiler içerisinden eğer evi almak istemeyen olursa yedek hak sahiplerinden TOKİ çekiliş yaparak boşta kalan evi sahiplendiriyor.

TOKİ 2019 İstanbul projeleri kapsamında hak sahipleri için çekilişler yapıldıktan sonra, ön ödemeye süresinde ödemesini yapmayan kişilerin hakları iptal edilerek, yedeklerde kalan kişiler arasında çekiliş yapılarak tekrar sahiplendiriliyor. TOKİ sonuçları bilgisine göre hak sahipleri ön ödemeyi yapıp taksitlerinde ödemeleri yapmazsa tekrar açık artırma usulüne göre satışa sunulup sahiplen dirilmektedir. Dar gelirli ve emekli aileleri için kolay ev sahibi olmanın önünü açan TOKİ her bütçeye ve her gelir düzeyine göre evler yapmaktadır.

katilimevim-sabit-reklam