TOKİ Projelerinde Ödeme Koşulları

A young couple in love in front of their new home

TOKİ dar gelirli vatandaşlara özel olarak yaptığı evler ile yüzleri güldürmeye devam ediyor. 2019 yılının ilk çeyreğinde yapımı tamamlanan 21 civarında konut hak sahiplerine teslim edildi. Hali hazırda inşaatı devam eden 697 tane TOKİ konutlarının da ay sonuna kadar teslim edilmesi planlanıyor. İstanbul, yoğun göç alan bir şehir olması sebebiyle konuta olan ihtiyaç, her geçen gün artmaktadır. Nüfusun çoğalması ile beraber bu eksikliği gidermek için TOKİ İstanbul’da konut projelerine yoğun olarak start verir. TOKİ evleri, şehrin değişik semtlerinde hayata geçirdiği projelerle yoluna hız kesmeden devam ederek vatandaşların yüzünü güldürür.

TOKİ Projelerinde Ödeme Kolaylığı

İmara açık alanlarda TOKİ kura sonucuna göre yapılan projeler ihtiyaç sahiplerine güvenle ulaştırılır. Uyguladığı düşük taksit politikası ile ödeme kolaylığı sağlayan TOKİ, kaliteli ve hesaplı konut projeleri sayesinde, dar gelirli insanların umut kapısı olmaya devam ediyor. İstanbul’da kentsel dönüşüm için belirli alanları değerlendirmeyi amaçlayan TOKİ, bu kapsamda 50 bin adet konut projesini hayata geçirmeye amaçlıyor. Eski ve depreme dayanıksız evleri yıkarak yeni projeler yapan TOKİ böylece, aynı alanda daha fazla konut yaparak kalabalıklaşan nüfusa yeterli projeler üretiyor.

TOKİ İstanbul Projelerine Başvuru Şartları

Konut sahibi olmak için yıllarca bekleyen vatandaşların bu taleplerini gerçekleştirmeyi hedefleyen TOKİ engelli vatandaşlar için de çeşitli projeler üretiyor. İstanbul ilindeki dar gelirli vatandaşlar, TOKİ başvuru şartlarını öğrenmek için internet üzerinden yardım alabilirler. TOKİ başvuru şartları söz konusu olduğunda karşımıza birtakım kriterlerin çıkabildiği biliniyor. Esasında bu kriterler hemen her bir proje için geçerli olan projeler olduğu için söz konusu kriterlerin ne olduğu da üç aşağı beş yukarı tahmin edilebiliyor.

Bu şartlar arasında ilk öncelik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Ayrıca, İstanbul’da bir yılı aşkın süre ikamet etmek aranan şartlardan bir diğeridir. Daha önce TOKİ çekiliş sistemi ile ev sahibi olmamış kişiler kredi kullanarak yararlanma imkanına kavuşurlar. Kura ile belirlenen hak sahipleri, TOKİ sonuçları için sistemin internet sitesi üzerinden yaptıkları duyurulara ve listelere bakabilirler.

katilimevim-sabit-reklam