TOKİ Konutlarına Başvuru Koşulları

Toki tarafından ülke genelinde yürütülen ve öncelikle dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasının amaçlandığı projeler vatandaşlardan büyük ilgi görmektedir. İstanbul Toki başvuruları 2019 yılı için tamamlanmış ve ev hayali kuran vatandaşlar Toki çekiliş yöntemiyle belirlenerek hayallerine doğru adım atmışlardır. Toki İstanbul başvuru sahipleri bazı şartları sağlayarak başvuru hakkı kazanmışlardır.

Toki İstanbul Başvuru Şartları

Toki tarafından ilan edilen İstanbul konut projelerine başvuru yapabilmek için öncelikle T.C. vatandaşı olma kriteri aranmıştır. Bunun yanında normalde 4 bin 500 TL olan aylık hane geliri üst limiti İstanbul için 4 bin 800 TL olarak belirlenmiş ve bu husus başvuru sahiplerinde gözetilmiştir. Toki evleri müracaatında bulunanların 25 yaşını doldurmuş olması da sağlanması gereken bir şarttır. TOKİ İstanbul konutları söz konusu olduğunda hemen her bütçeye özel konutlar karşımıza çıkıyor.

Toki başvuru sahipleri için başvuruda bulunacakları projenin yer aldığı ilçede son bir yıldır oturduklarını belgelemeleri de zaruridir. Başvuru sahiplerinin daha önce Toki projeleri aracılığıyla ev sahibi olmamış olmaları, üzerlerine kayıtlı konutlarının olmaması da başvuru öncesinde gözetilen bir özelliktir. İstanbul Toki projelerine bu şartları sağlayanların müracaatları kabul edilmiş olup hak sahipleri Toki kura usulüyle belirlenmiştir.

Toki İstanbul 2019 Sonuçları

Toki kurası sonrası hak sahibi olanlar belirlenerek Toki ile hak sahipleri arasında sözleşmeler imzalanmıştır. Toki başvuru sahipleri kurada isimlerinin çıkıp çıkmadığı Toki web sitesinde ilan edilen kura listelerinden öğrenebilmişlerdir. Sözleşmelerin imzalanması sürecinde, gerekli evrakları teslim eden başvuru sahipleri sözleşmelerin imzalanması ile ödeme planlarını da öğrenebilmiştir. Toki’nin uygun fiyatları ve cazip ödeme seçenekleri ev sahibi olmaya hak kazananlar hayallerindeki eve kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktadırlar.

2019 Toki başvuruları ve Toki sonuçları tamamlanmış olmakla birlikte 2020 yılı için de İstanbul genelinde Toki projeleri devam edecektir. Ev sahibi olmak isteyenlerin Toki projelerini takip etmeleri faydalı olacaktır. Siz de TOKİ projelerine dahil olmayı istiyorsanız mutlaka kuruma ait olan projeleri ayrıntılı bir şekilde incelemelisiniz. Zira ancak bu sayede uygun fiyat koşullarına sahip bir şekilde ev sahibi olabilmeniz mümkün hale gelecektir.

katilimevim-sabit-reklam