TOKİ İstanbul Projeleri Hangileri

Ülkemizde düşük gelirli ailelerin ev sahibi olmaları için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından projeler gerçekleştirilmektedir. Yurdumun her köşesinde olduğu gibi en kalabalık ve metropol şehrimiz İstanbul’da da TOKİ tarafından çalışma yürütülmektedir. Bu kapsamda TOKİ evleri kapsamında İstanbul’da 10 binlerce daire, altyapı ve çevre düzenlemesi çalışması yürütülmektedir.

Devam Eden TOKİ İstanbul Projeleri

İstanbul’da yürütülen inşaat aşamasındaki öne çıkan TOKİ projeleri;

  1. İstanbul Küçükçekmece Kayabaşı 9. Bölge 888 adet konut, altyapı ve çevre düzenlemesi projesi
  2. Gaziosmanpaşa Sarıgöl ve Yenidoğan Mahalleleri 1. Etap 796 konutlu Kentsel Dönüşüm Projesi
  3. Tuzla 1. Bölge 760 konutlu alt gelir grubu projesi
  4. Bakırköy Zeytinlik Mahallesi 527 konutlu gelir paylaşımlı proje
  5. Üsküdar Kirazlıtepe 501 konutlu Konut ve Sosyal Donatı Projesi
  6. Yıldız Teknik Üniversitesi 499 konutlu İdari Konut Uygulaması Projesi
  7. Güngören Tozkoparan Mahallesi 224 konutlu Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi
  8. Esenler İkitelli 114 adet Afet Konutu Projesi
  9. Kartal Orhantepe Mahallesi 105 konutlu Kentsel Dönüşüm Projesi
  10. Beşiktaş Rumeli Hisarı 635 konutlu projeler olmaktadır.

Görüleceği üzere TOKİ başvuru aşamasında olan İstanbul’un farklı semtlerinde projeler bulunmaktadır. Başvurusu kabul edilen kişiler TOKİ çekiliş katılım hakkı elde edeceklerdir. Sıralanan tüm bu projelerin kendine has özellikleri içeriğinde barındırdıkları biliniyor.  Bundan dolayı şayet İstanbul şehrindeyseniz bu projelerden birisine dahil olmayı istiyorsanız; söz konusu projelere dair ayrıntılı bilgi edinmeniz şarttır. Zira bu sayede tam da istediğiniz özellilere uygun olabilecek şekilde ev sahibi olabilmeniz de mümkün olacaktır.

TOKİ İstanbul Projeleri Başvuru Koşulları

TOKİ tarafından düşük gelirli ailelere sunulan projelerde ev sahibi olmak için bazı koşullar bulunmaktadır. Bu kapsamda TOKİ kura sistemine katılabilmek için öncelikle başvuran kişinin üzerine herhangi bir tapu kaydı bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapacak kişinin daha önce TOKİ fırsatlarından faydalanmamış olması şartı da aranmaktadır. 25 yaş üzerinde ve ev geliri 4500 TL altında olan kişilerin başvuruları kabul edilmektedir. Bu kişiler çekilişe katılma hakkı kazanarak TOKİ sonuçları beklemeye başlamaktadır.

katilimevim-sabit-reklam