TOKİ İstanbul Konut Projeleri

TOKİ 2019 yılında Türkiye genelinde birçok konut projesi gerçekleşirdi. Yılın sonuna kadar devam edecek TOKİ projelerine başvurular sürmektedir. Konut ihtiyacı özellikle büyükşehirlerde yoğun olarak yaşanmaktadır. Ankara, İstanbul, Adana, Bursa ve İzmir gibi illerde konut ihtiyacını karşılamak için çalışmalar yapan TOKİ, ev sahibi olmayan vatandaşları uygun fiyatlara ev sahibi yapmaya devam etmektedir.  TOKİ evleri ihtiyacının en çok yaşandığı yerlerden biri de İstanbul ilidir. TOKİ 2019 yılında İstanbul’da birçok proje gerçekleştirmiştir.

İstanbul için gerçekleştirilen sosyal konut projeleri vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanmıştır. En son düzenlenen 50 bin konut projesi ile ev sahibi olmayan birçok İstanbulluya ev sahibi olma imkanı doğmuştur. TOKİ başvuru süreci ile ev sahibi olmak isteyen İstanbul halkının bazı şartlara sahip olması gerekmektedir. 4500 lira ve aşağısı gelir düzeyine sahip olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bireyler TOKİ başvurusu yapabilmektedir. TOKİ evlerine başvuru yapmaya hak kazanan kişiler, TOKİ kura sürecine katılacaktır.

2019 TOKİ İstanbul Başvuru Şartları

İstanbul ili için gerçekleştirilen Toplu Konut İdaresi projelerine başvurmak isteyen vatandaşları çeşitli şartlar beklemektedir. İstanbul ilinin çeşitli bölgelerinde yapılan konut projelerine başvuracak kişilerin İstanbul ve ilçelerinde en az 1 yıl süredir ikamet ediyor olması gerekmektedir. Ayrıca daha önce ev alan veya bankalardan konut kredisi kullanan kişilerin TOKİ çekiliş hakkı kazanmasına izin verilmeyecektir. TOKİ İstanbul şehrine özel çok sayıda farklı projeye imzasını attığı için şehirde nitelikli bir şekilde konut edinmek mümkün oluyor.

TOKİ İstanbul Proje Listesi

Toplu Konut İdaresinin 2019 yılı için İstanbul projeleri arasında çeşitli ilçeler yer almaktadır. 2019 yılında Anadolu Yakası projelerine ağırlık veren TOKİ, 6 farklı ilçede konut projeleri gerçekleştirecektir. 2+1 ve 3+1 evler ile dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapacak olan TOKİ; Silivri ve Tuzla gibi ilçelerde konut projesi gerçekleştirecektir. İstanbul TOKİ projelerine başvuran kişilerin TOKİ sonuçları hakkında detaylı bilgiyi kurumun internet sitesinden alabilecektir. Şayet TOKİ sayesinde ev sahibi olmak konusunda bir talebiniz varsa mutlaka kurumun yayınlamış olduğu projeleri yakından takip etmeniz şarttır.

katilimevim-sabit-reklam