TOKİ İstanbul 2019 Projeleri

Ülkemizin en büyük kenti olan İstanbul TOKİ bünyesinde yer alan çok sayıda farklı konut edindirme projesine de ev sahipliği yapıyor. Bu noktada İstanbul kentinin pek çok farklı ilçesinde çok sayıda farklı projeden söz etmek mümkün oluyor. TOKİ başvuru işlemlerini yakından takip edenler için İstanbul projelerinin tanıdık olduğunu söyleyebiliriz. İşte bölgede yer alan bazı projeler:

  • Gaziosmanpaşa Sarıgöl ve Yenidoğan Mahalleleri 1. Etap 796 konutlu Kentsel Dönüşüm Projesi
  • Beşiktaş Rumeli Hisarı 635 konutlu projeler olmaktadır.
  • Güngören Tozkoparan Mahallesi 224 konutlu Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi
  • İstanbul Küçükçekmece Kayabaşı 9. Bölge 888 adet konut, altyapı ve çevre düzenlemesi projesi
  • Üsküdar Kirazlıtepe 501 konutlu Konut ve Sosyal Donatı Projesi

Sıralanan projeler haricinde TOKİ bünyesinde İstanbul kenti için çok sayıda farklı projenin de yer aldığı biliniyor. Özellikle dar gelirlilere yönelik olarak geliştirilen TOKİ projelerinin son derece avantajlı bir şekilde konut edindirmek noktasında başarılı oldukları da biliniyor.  Bu durum ise doğal olarak bu kurum aracılığıyla konut edinmek isteyenlerin sayısında artış sağlanmasını mümkün kılıyor.

TOKİ İstanbul 2019 Projelerinin Ayrıntıları

Sadece İstanbul kenti için dahi on binlerce kişiyi ev sahibi yapan TOKİ her geçen gün proje sayısını da arttırıyor. Son derece cazip fiyat seçeneklerinde sunulan TOKİ evleri, kalite standartlarını da her geçen gün arttırıyor. Böylece bu projeler sayesinde konut sahibi olanların da sayısının her geçen gün artış gösterdiği biliniyor. Elbette ki bu kurum bünyesinde ev sahibi olmak isteyenler açısından TOKİ çekilişi sonrasında adının çıkması şart oluyor.

TOKİ’nin İstanbul Projelerinin Başvuru Koşulları Nelerdir?

Özellikle düşük gelirlilere yönelik olarak geliştirilen İstanbul TOKİ projeleri; oldukça kapsamlı bir şekilde sunulan bir hizmeti tanımlamaktadır. Özellikle TOKİ kura sonuçları sonrasında adınız mevcutsa; artık konut edinmek noktasında önemli bir kazanımı da elde etmiş sayılırsınız. Başvuru koşullarına gelince T.C. vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gibi genel kriterlerin yanında projeden projeye değişen kriterlerin de mevcut olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. TOKİ sonuçları açıklandıktan sonra artık konut edinmek noktasında önemli bir başarıya da imza atmış sayılırsınız.

katilimevim-sabit-reklam