TOKİ Başvuru koşulları Nedir

Dar ve orta gelirli ailelerin konut ihtiyacını karşılayan TOKİ, gerçekleştirmiş olduğu yeni projelere hız kesmeden devam etmektedir. En son 50 bin yeni konut projesiyle oldukça fazla ilgi gören TOKİ, yeni projeler için de harekete geçmiştir. Türkiye genelinde gerçekleştirilen konut projelerinde en fazla ilgili gören il ise İstanbul olarak öne çıkmaktadır. İstanbul daire fiyatlarının artış göstermesi ve dar gelirli ailelerin ev alamaması sebebiyle TOKİ projelerine olan ihtiyaç artmıştır.

2019 yılında birçok ilçede proje gerçekleştiren TOKİ, konutların inşaatına başvurmuştur. Son yapılan projelerden biri olan Ataşehir Toplu Konut Projesi ile 9 adet konutun başvuru sırasına göre satışı gerçekleştirilmiştir. TOKİ evleri için başvuru yapacak kişilerin belirlenen son başvuru tarihe kadar ilgili formları doldurması gerekmektedir. TOKİ başvuru sürecini Ziraat bankası ile birlikte gerçekleştirmektedir.

TOKİ 2019 İstanbul Başvuru Şartları Nedir?

2019 yılı için yapılan İstanbul TOKİ projelerine başvurmak için gerekli olan çeşitli şartlar bulunmaktadır. TOKİ kura hakkı kazanabilmek için başvuruda bulunan kişilerin kendisi veya yakın ailesi üzerine ev veya arsa olmaması gerekmektedir. Ayrıca daha önce TOKİ projelerinden yararlanılan kişilerin yeni projelere başvurma hakkı bulunmamaktadır.

25 yaş ve üzeri vatandaşların yararlanabileceği TOKİ projelerine talep fazladır. Talebin satışa sunulan daire sayısından fazla olması durumunda ise TOKİ çekiliş süreci başlayacaktır. Belirlenen tarihlerde yapılan çekiliş ile ev sahibi olacak vatandaşlar belirlenecektir. TOKİ başvurusunda bulunabilmek için gerekli olan şartlardan biri de gelir sınırıdır.

Düşük Peşinat ve Taksit ile TOKİ Projeleri

TOKİ, dar gelirli ailelere sunmuş olduğu sosyal konut projeleri ile uygun fiyatlarla ev sahibi olunmasını sağlamaktadır. Sunulan düşük peşinat ve vade seçenekleriyle kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı yakalayan vatandaşlar bu durumdan memnun olmaktadır. TOKİ’nin sunmuş olduğu projelere başvuran kişiler, TOKİ sonuçları hakkında net bilgiyi kurumun internet sitesinden alabilmektedir. TOKİ projelerine ait sonuçlar açıklandıktan sonra şayet adınız çıkmışsa; artık kira öder gibi ev sahibi olmak noktasında önemli bir kazanımı da elde etmiş sayılırsınız. Bu sayede kısa bir süre içerisinde ev sahibi olabilmeniz de mümkün olacaktır.

katilimevim-sabit-reklam