Temmuz ayında taksitle araba almak

Yaz denilince akla gezmek ve eğlenmek geldiğinden taksitle araba almak en favori düşünceler arasında yerini alır. Toplu taşıma araçlarını saatini bekleyerek vakit geçirmek yerine taksitle araba alarak gönlünce gezmek daha güzeldir. Yaşam şartlarının zorlaşması insanların alışverişlerini taksitle yapmaya yönlendirmektedir. Peşinat biriktirmek oldukça zordur. Peşinatsız araba alma durumunda olanlar bankaların verdiği taşıt kredisini unutmalıdır.

Bankaların taşıt kredisinde ortalama yüzde 30’luk peşinat talep edilir. Aracın fiyatının yüzde 70’i taksitlendirilir. Geri kalan ise peşin alınır. Taşıt kredisi alarak yine de taksitle araba sahibi olmak isteyenlere verilebilecek tavsiye aracın peşinatını ihtiyaç kredisi olarak çekmektir. Kişi kendi adına olmasa da eşinin veya bir yakının adına çekeceği ihtiyaç kredisini de taksitle ödeyerek aracının bütün ücretini taksitlendirebilir.

Katılım Bankalarından Taksitle Araba Almak

Temmuz ayı veya diğer aylar fark etmeksizin katılım bankaları faizsiz araba almak isteyenlere yardımcı olur. Katılım bankalarının genel işleyiş anlayışı kar payıdır. Faiz yoktur. Dini hassasiyeti olanlar tarafından tercih edilir. Fakat katılım bankaları peşinatsız araba alma fırsatı vermez. Diğer bankalar gibi katılım taşıt kredilerinde de aracın belli bir oranı peşinat olarak istenir.

Günümüzde faiz oranlarının ve sıfır araç fiyatlarının yükselmesi taksitle araba alma düşüncesinin artmasına neden oldu. Katılım bankalarında peşinat olmasına rağmen faiz olmaması taşıt kredisi almak isteyenlerin adresi oldu. Vade süreleri aracın fiyatına göre belirlenmektedir. Kişi faiz olmadığından diğer bankalara göre daha az geri ödeme yapmaktadır.

PFT Araba Almak

Peşinatsız Faizsiz Taksitle araba almak için en doğru adres dayanışmaya ve yardımlaşmaya dayalı kurumlardır. Bu kurumlar annelerimizin altın gününü geliştirmiştir. Türk toplumu olarak alışkın olduğumuz bu anlayış ev ve araba alma konusunda tutulmuştur. Günümüzde taksitle araba almak istiyorum diyenlerin ilk başvurdukları yerlerin başında yer almaktadır. Kurumlar kişiden peşinat istemez. Kişinin yapacağı şey alacağı aracı, fiyatını ve kaç vadede ödeyeceğini belirlemektir.

Vade sayısına göre bir gruba dahil olan kişi noter huzurunda çekilen kura ile araç sahibi olur. Araç sahibi olmak ilk ayda olabileceği gibi son ayda da olabilir. Kurumlar aracılığıyla Taksitle araba alma faizsiz olduğundan ödemeler oldukça rahattır. Kişi aracının fiyatının çok üstünde ödeme yapmaz. Ekstra olarak yalnızca aracın yüzde 7’si ile 12’si arasında değişen oranlarla organizasyon ücreti ödenir. Organizasyon ücreti kurumdan kuruma değişmektedir.

katilimevim-sabit-reklam