Taşıt Kredisi

Bankaların en çok verdiği kredilerden biri de araç kredisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Araçların artık lüks ihtiyaçtan çok ihtiyaç olması nedeni ile kısa sürede araba almak isteyen pek çok kişi krediler ile bu sorunu çözmektedir. Kredi kullanmadan araç almak için birikim yapmak demek çok uzun zaman içerisinde her gün değeri artan arabalara ulaşılmaya çalışmak demektir.

Günümüz şartları düşünüldüğünde beklemek yerine hemen taşıt kredisi kullanarak araba alınabilinmektedir. Bankaların sunmuş olduğu bu kolaylıklardan sıfır veya ikinci el araç almak için faydalanabilmektesiniz. Farklı bankaların farklı faiz oranları ile verdikleri krediler ile size en uygun olan seçeneği tercih ederek hayallerinize hemen kavuşabilmektesiniz.

Bankaların internet siteleri üzerinden, mobil bankacılık ve ya şubelerden sadece birkaç dakika içerisinde ön başvurunuzu yaparak araç kredisi şartları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmektesiniz.

Taşıt Kredisi Başvuru Süresi Ne Kadardır?

Araç kredisi kullanmak istediğiniz banka seçeneği için mutlaka ilk olarak uzun zamandır müşterisi olduğunuz bankayı tercih ediniz. Bu hem gereksiz evrak toplamanızı engeller hem de kısa sürede krediyi kullanmanızı sağlar. Bankalar kendi müşterileri için bazen araç kredisi faiz oranları konusunda ekstra indirimler yapabilmektedir. Bu nedenle bu fırsatı değerlendirmelisiniz.

Ancak her ne kadar kendi bankanız ile çalışma seçeneği olsa da faiz oranları biraz yüksek seyrediyor ise en uygun araç kredisi veren diğer banka seçeneklerini değerlendirmeye almalısınız. Bu sayede faiz oranları farkını gözeterek kar elde etmiş olacaksınız. Bankalar araç kredisi için 0,94 ile 1,15 aralığında faiz uygulaması yapmaktadır. Bu aralık hangi banka ile çalışacağınızı belirleyen en önemli etken olacaktır.

Hangi banka ile çalışacağınıza karar verdikten sonra taşıt kredisi başvuru süresi konusunda endişe yaşamanıza gerek kalmamaktadır. Pek çok banka istedikleri evraklar ile gelen müşterilerine bir gün içerisinde bu kredinin hemen kullanımını sağlamaktadır. Hatta müşterisi olduğunuz banka ise aynı gün krediyi verebilmektedir.

Aracın Tamamını Banka Öder mi?

Bankalara sıfır veya 2. el taşıt kredisi için başvurduğunuz zaman araç değerlendirmesinin ardından %60 ila %80 aralığında ki tutar kredilendirilmektedir. Yani aracı alabilmek için elinizde az da olsa bir miktar para bulunmalıdır. Bazı bankalar bu kısım için müşterilerine kolaylık olması için ekstra ihtiyaç kredisi kullanmanızı sağlamaktadır.

katilimevim-sabit-reklam