Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi Avantajlı?

Taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisini karşılaştıracak olursak öce faiz oranlarıyla başlayalım. Çoğu banka vb. kurumlarda taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisinin faiz oranları aynı veya birbirine çok yakındır. Fakat bazı bankalar, zaman zaman taşıt kredisi için daha uygun faiz oranları sunabiliyor. Kredi miktarına bakacak olursak, ihtiyaç kredisindeki miktarın taşıt kredisindeki miktardan daha fazla olduğunu görürüz.

Kredilendirme oranında ise alacağınız taşıta göre bu değişebiliyor. Örneğin yüksek fiyatlı bir araba alacaksanız, bu arabanın fiyatı üzerinden size bir kredi oranı çıkarılıyor. Yani araç kredisi kullanırken, araba ücretinin tamamını ödeyemiyorsunuz, peşinat gerekiyor. Düşük ücretli bir araç almayı planlıyorsanız ihtiyaç kredisi sizin için daha avantajlı olacaktır. Bu avantaj aracın fiyatını tamamıyla krediden karşılamak isterseniz mümkündür.

Araç Kredisi Hesaplaması İşlemi Nasıldır?

Elbette ki pek çok farklı araç kredisi hesaplama aracı platformlarının varlığından söz edebiliriz. Burada dikkat edilecek birtakım hususlardan haberdar olmak önemlidir. Evet, çoğu banka müşterilerine ikinci el araç kredisi imkânı sunmaktadır. Fakat belli bir araç yaşına kadar bu krediyi verdiklerini unutmamak gerekir. Bankalar genellikle ikinci el araç yaşında üst sınırı 5 yaş olarak belirler. Eğer 5 yaştan daha yüksek yaşlı bir araç almayı planlıyorsanız, bu taşıt kredisi imkânı size göre olmayacaktır.

Bazı bankalar bazı otomobil firmalarıyla anlaşmalıdır. Bu nedenle o araba markasına ekstra bir indirim oranı uygulamakta. Bu tarz kampanyaları takibe almak size olumlu sonuçlar doğurabilir. Sigorta yönünden baktığımızda taşıt kredisinde banka ile kasko yaptırmanız halinde belirli miktarda indirimler uygulanabiliyor. Bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

En Uygun Araç Kredisi Koşulları Nelerdir?

Herkes en uygun araç kredisi kullanarak avantajlı bir şekilde araç sahibi olmayı istemektedir. Bundan dolayı araç kredisi almadan önce detaylı bir araştırma yapmak isteyen tüketiciler; farklı platformlardan bilgi sahibi olabilmektedir. Bu noktada araç kredilerine dair bilgi edinirken; mutlaka doğru bilgileri öğrenmek gerekmektedir. Özellikle araç kredisi faiz oranları hakkında detaylı bilgi edinecek olursanız; mutlaka avantajlı bir şekilde araç sahibi olabilmenin de kapılarını aralamış olursunuz. Böylece bütçenizi etkilemeden pratik bir şekilde istediğiniz aracı da satın alabilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam