Taşıt Kredisi Başvurusunda Kabul Edilen Gelirler

İnsanoğlunun doğasında hiç bitip tükenmeyen istekler var. Elbette insanlar en iyi biçimde yaşamak istiyor. Günümüzde her ne kadar toplu taşıma araçları yaygınlaşmış olsa da yine de insanlar kendi araçlarının sahibi olmak ve kendi araçları ile istedikleri zaman istedikleri yere gitmek istiyorlar. Bunun için ise kimi zaman o an  için ekonomik şartları yetmiyor ve taşıt kredisi kullanmak durumunda kalabiliyorlar.

Taşıt kredisi kullanmak istemeyen ve gereksiz yere nerede bir araç parası kadar faiz ödemek istemeyenler ise o zaman Katılımevim gibi alanında ilklere imza atan bir kuruluş ile kendi araçlarını alma yoluna gidiyorlar. Zira bu kanal ile araç alındığı zaman düşük bir katılım katkı payı dışında, faiz ödeme derdi yok. Ödeme seçeneklerini ise siz belirleyebilir iken taksit erteleme gibi bir de yaşamınızı kolaylaştıran seçenek bulunuyor. O yüzden artık birçok insan bu yönteme başvuruyor.

Taşıt Kredisi Başvurularında İstenen Evraklar 

Üstte yer alan bu genel bilgileri neyin neden seçilmesi gerektiğini ifade ettikten sonra araç kredisi alacaklardan istenen evraklardan da bahsetmek gerekir ise istenen evraklar şunlardır

  • Öncelikli olarak kabul edilebilir bir gelir göstermek gerekir. Bu çalışan kişiler için onaylı imzalı firma kaşeli maaş bordrosu, kendi işyeri sahipleri için bunu belgeleyen bir belge, emekliler için emekli maaşlarını gösteren bir belgedir. Tamamen yasal ve olması gerektiği şekilde hazırlanmış reel bilgiler içeren evraklar olmalıdır.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Varsa üzerinde yer alan gayrimenkullere dair bilgiler
  • Alınacak olan taşıta dair veriler
  • 18 yaşını doldurmuş olmak

Kredi notunun düşük olmaması gerekir. Tüm bu araç kredisi şartları kriterlerini taşıyan kişiler rahatlıkla ilgili bankaya başvurduğu zaman araç sahibi olabilirler.

Araç Kredisi Faiz Oranları Nasıl Belirlenir?

Burada şu noktanın da altını çizmekte fayda var. Araç kredileri maksimum 48 ay olabilmektedir.  Araç kredisi faiz oranları ise toplamda kaç ay kredi çekildiği, hangi bankadan kredi çekildiği, toplam çekilen kredi miktarına göre farklılıklar arz ettiğinden hiçbir zaman net bir rakam verilmesi söz konusu değildir.

katilimevim-sabit-reklam