Taşıt Kredisi Başvurusu Yapmadan da Araba Sahibi Olabilirsiniz

Ulaşım insanın en temel ihtiyaçlarındandır. Ülkemizde araba sahibi olmak bir zamanlar lüks olarak karşılanırdı. Şimdilerde ise zorunlu bir ihtiyaçtır. İnsanlar ulaşımda zorunlu ihtiyaç haline gelen araba sorununu çözebilmek için finansal çözüm yolları aramaktadır. Senetle araba ve taşıt kredisi ilk akla gelen çözümlerdir. Senetle alınan araba güvenilir galeriden alınmadıysa çeşitli mağduriyetlere neden olabilir.

Taşıt kredisi alabilmek bir sorun, ödemek ayrı bir sorundur. Taşıt kredisi alabilmek için önce kişinin ön başvuru yapması gerekir. Kredi notu ve diğer şartları uygun olanların ön başvurusu kabul edilir ve gerçek başvuru için şubeye gitmesi gerekir. Evraklarını hazırlayan kişi başvurusunu yaparak çıkacak krediyi bekler. Kredi istenilen miktarda verilmeyebilir. Aylık gelir ve aracın fiyatına göre değişir. Kredi çıkınca üzerine eklenen ek kalemler nedeniyle geri ödemesi bütçeyi ve kişiyi zorlar.

Faizsiz Sistemle Araç Almanın Avantajları

Faizsiz sistemler olmadığından dolayı bir dönemler senetle ve taşıt kredisi ile araba almak popüler olmuş. Faizsiz, kredisiz ve peşinatsız araba almaya imkan tanıyan kurumların ülkemizde hizmet vermesiyle kredinin tahtı sallandı. Katılımevim gibi firmalar sayesinde tasarruf yapan kişiler ülkemizin herhangi bir yerinden istediği markanın istediği model aracını satın alabilir.

Dayanışmaya dayalı bu kurumlarda kişi aylık ödeyeceği miktarı kendi belirler. Bütçesine göre ayarladığından ve aldığından fazla ödemeyeceğinden ödemelerde sıkıntı yaşanmaz. Zaten müşterilerine avantajlar sunan kurumlar yaptıkları kampanyalar ile avantajlarını artırırlar. Kampanyalar takip edilirse çok daha uygun fırsatlarla ve daha kısa sürede araç sahibi olmak mümkündür.

Faizsiz Sistemin Krediden Farkı

Taşıt kredisi ile faizsiz sistemler arasında ciddi farklar vardır. Bunlar;

  • Faizsiz sistemler katılımcısına ödeme planları için model seçeneği sunarlar. Kişi gelirine uygun olan ödeme planını seçerek işini kolaylaştırır.
  • Taksit ödemesini geciktirenlerin borçları ötelenir. Bu ötelemeden dolayı faiz veya gecikme zammı gibi ekstra masraf alınmaz.
  • Kişi durumuna göre ödemelerini dondura veya erteleyebilir.
  • Fon tutarının dışında sadece çok cüzi miktarda hizmet bedeli ödenir. Bankaların faiz oranları ile kıyaslanamayacak kadar cüzidir.
  • Kişi fonunu teslim aldığında istediği arabayı alabilir.
  • Taksitlerini ödeyemeyecek olan katılımcı ayrılabilir. Ayrıldığında hizmet bedeli dışında ödediklerinin hepsi geri verilir.
  • Peşinat zorunluluğu yoktur. Birikimi olmayanlar için çok güzel peşinatsız araba alma fırsatlarına sahiptir.

 

 

katilimevim-sabit-reklam