Taşıt Kredisi Aylık Taksit Tutarı Nasıl Belirlenir?

Son yıllarda araç sahibi olmak isteyen çok sayıda kişi taşıt kredisi çekmeyi düşünmektedir. Özellik araçların değerleri de göz önünde bulundurulduğunda kredi en iyi seçenek olarak görülmektedir. Bu noktada ise akla faiz oranları, ek masraflar ve taksit tutarının nasıl belirleneceği gibi sorular gelmektedir.

Kredi sistemlerinin ortak özelliği faiz sisteminin bulunmasıdır. Çekilen kredi tutarının değerinin belli bir yüzdesi kadar faiz eklenerek toplam ödenecek miktar belirlenmektedir. Toplam kredi borcu da vade süresine belirlenerek aylık taksit tutarı belirlenmektedir. Sigorta, dosya masrafı, ekspertiz gibi masrafları hariçtir. En uygun taşıt kredisi faizler düşük içen çekilen kredi olmaktadır. Çünkü faiz farkı daha az olacağı ödemesi biraz daha kolay olmaktadır.

Taşıt Kredisi Aylık Taksit Tutarı Hesaplaması

Araç kredisi şartları hakkında araştırma yaptınız ve bütün şartlara uyduğunuzu gördükten sonra başvurdunuz. Almak istediğiniz aracın 100000 TL olduğunu kabul edelim. Banka size en fazla 70000 TL’lik bir kredi verecektir. Kredilendirme sınırı aracın fiyatı ve özelliklerine bağlı olarak değişmektedir.

%0,92 faiz oranı ve 60 ay vade ile 70000 TL kredi çekilirse toplam borç 98021 TL olmaktadır. Aylık taksit tutarı ise 1628 TL olarak hesaplanmaktadır. Aynı koşullar altında 50 ay vade ile kredi çekilir ise aylık taksit 1829 TL iken toplam borç 91829 TL’dir.

Başvuru yapmadan önce mutlaka taşıt kredisi hesaplama aracı ile çeşitli hesaplamalar yapabilirsiniz. Sizin için en uygun kredi şartlarını belirleyebilirsiniz. Bankaların faiz oranları farklıdır ve bu araç ile kıyaslayarak hangi bankalardan çekebileceğinizi bulabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Çekmeden Araç Sahibi Olmak

Günümüz şartlarında başta araçlar olmak üzere pek çok şey kredi çekilmeden alınamamaktadır. Ancak faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı büyük bir çoğunlukta kredi çekmekten çekinmektedir.

Yaşanan bu tür durumlardan sonra araç kredisi çekmeden de araç sahibi olunabilmektedir. Katılımevim peşinatsız ve faizsiz çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Herhangi bir araç değerinin belli bir değeri kadar da sınırlandırma bulunmamaktadır. Ödeme planı ise sizin ile birlikte bütçenize en uygun şekilde hazırlanmaktadır.

katilimevim-sabit-reklam