Taksitli Oto

Otomobil insanların hayatlarını kolaylaştırdığından dolayı bir ihtiyaçtır. Zamanı kıymetli olan herkes, daha az yorulmak isteyenler bir arabam olsun diye çalışmaktadır. Ülkemizde araba fiyatları geçen yıllara göre oldukça yükseldi. Peşin para ile otomobil almak artık çok güç. Peşin para biriktirebilmek için dar ve orta gelirli vatandaşların aile bütçesinden ciddi tasarruf yapması gerekir ki o da bireyleri yormaktadır. Bundan dolayı taksitle araba almak en kolay ödemeli yoldur.

Bir dönemler vadeli araba almak istiyorum denilince hemen akla bankaların taşıt kredileri gelirdir. Bankalardan kredi notu uygun olanlar aracın ortalama yüzde 30 ile 50’si arasındaki bir miktarı kredi olarak çekebilmektedir. Kredi notu düşük olanlar, kara listede olanlar ayrıca yükselen faiz oranlarından dolayı fazla para ödemek istemeyenler krediden vazgeçmiş durumdadır.

Peşinatsız Taksitle Kampanyadan Oto Alma

Bankadan en fazla arabanın yüzde 50’sini kredi çekilebilir. Geriye kalan kısmı ise peşinat olarak verilmektedir. Peşinatsız taksitli araba alma için otomobil markalarının kampanyaları takip edilebilir. Markalar bazı dönemlerde sıfır araba kampanyaları düzenlemektedir. Her markanın yıllık hedeflediği bir satış rakamı vardır. Bu rakama ulaşılamadığında kampanyalar düzenlenerek hedefin yakalanması umulur.

Dönemsel olarak yapılan otomobil kampanyaları ile müşterilere daha uzun vadeli, peşinatsız ve sıfır faizli araba alma imkanı sunulur. Alınmak istenen arabanın bütün parası kredilendirilir. Bu kredinin ücreti kişiye kısa vadeli olarak verilir. Markaların düzenlediği bu kampanyalardan ve fırsatlardan istifade edebilmek için devamlı takipte olunmalıdır.

Faizsiz Kurumlardan Araba Almak

Yakın zamanlardan bazı kurumların adını bir evim bir arabam olsun diyenlerden sıklıkla duymaktayız. Bu kurumlar faizsiz ve peşinatsız insanları taksitle araba ve ev sahibi yapmaktadır. Alında kurumun sistemine dahil olanlar annelerin altın günü mantığı ile dayanışmayla birbirlerinin alacakları şey konusunda yardımcı olmaktadır. Örneğin 24 kişilik gruba dahil olan kişiler arasında her ay noter huzurunda çekilen kura ile arabasının ücreti kişiye teslim edilir.

Arabasını alan kişi taksitlerini ödemeye devam eder. Peşinatla faizsiz taksitle araba almanın en mantıklı yoludur. 24 kişi birbirine hem araba almada hem arabanın parasını denkleştirmede yardımcı olmaktadır. Sistem katılımcılardan alacağı araba ücreti dışında organizasyon parası talep edilir. Organizasyon ücreti alınacak aracın fiyatına göre değişmektedir.

katilimevim-sabit-reklam