Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Günümüzde artık insanların temel gereksinimlerinin başında arabalar geliyor. Kişi sayısı ne olursa olsun hemen her evde en az bir araba bulunuyor. Çünkü araba insanlara aynı zamanda dilediği zaman diledikleri yere gitme olanağı da sağlıyor. Bugün insanlar toplu taşıma araçları daha ekonomik olmasına rağmen uğraşmak istemiyorlar. Ama bazen şartlar peşin araba almaya yetmiyor. Bu da beraberinde taksitle araba alınabilir mi sorusunu beraberinde getiriyor. Ama bu konuda endişe duymaya gerek yok, ister 0 ister taksitle 2. El araba rahatlıkla alınabilir.

Taksitle Araba Veren Kurumlar

Konuya daha detaylı olarak bakmak gerekir ise taksitle araba noktasında farklı yöntemler var. Bunların en başında peşinatsız senetle araba olma yöntemi yer alıyor.  Senet yöntemi dünyanın en eski yöntemlerinden bir tanesi. Birçok obje için uygulanıyor. Burada da araba için uygulanan bir yöntem ki genellikle galeriden senetle araba alma noktasında uygulanıyor. Alınan arabaya ipotek konuyor ve senetlerin tamamı ödenene dek araba tamamen kişinin olmuyor ve arabanın üzerindeki ipotek kalkmıyor.

Bir diğer yöntem ise araba faizsiz kredi yöntemi uygulanması. Bugün birçok banka faizsiz bir biçimde araba kredisi veriyor. Özellikle katılım bankaları bu alanda öncülük ediyor. Kuveyt Türk, Ziraat Bankası, Albaraka Türk bu alanda ilk söylenebilecek olan bankalar. Burada da bankalar hangisi olduğu fark etmeksizin, arabanın borcu bitene kadar arabanın üzerinde yer alan ipoteği kaldırmıyor.

Son bir diğer yöntem ise yine taksitle ve faizsiz olarak Katılımevim firmasının taksitli gruplarına girmek ve sıra size geldiği zaman hayalinizde olan arabaya kavuşmanız.

Taksitle Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi yöntemle olursa olsun taksitle araba alırken kişinin her türlü detayı düşünerek hareket etmesi gerekiyor. Kişinin ne tür bir araba istediği de önemli. Ne tür bir arabaya gereksinimi olduğu da. Bunun yanında aylık bütçesini zorlamadan ödeyeceği rakamı da belirlemeli. Tüm bunların yanı sıra, taksitle araç veren tüm kurumlar en ince ayrıntısına kadar araştırılmalı ve kişi kendisi için en uygun olan yöntemi tercih etmeli. Sonuçta her kurumun kendince artıları, eksileri olabiliyor. Bunlara da dikkat etmek gerekiyor.

katilimevim-sabit-reklam