Taksitle araba alma faizsiz yöntemlerle nasıl alınır?

Hayat şartlarının değişmesi ile birlikte taksitle araba almak istiyorum diyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan aileler için taksitle araba almak en temel ihtiyaçlar arasında yerini almaktadır. Aracın taksitle olması ise ayrıca önemlidir. Geçimini zorla sağlayan orta gelirli vatandaşlar peşinatsız araba almanın yollarını araştırmaktadır.

Peşinat olmadan taksitle araba alma konusunda markalar bazen kampanyalar düzenlemektedir. Araba markaları yıllık satış cirosunu karşılamadığında kampanyalar düzenlemektedir. Düzenlen kampanyalarda müşterilerden peşinat talep edilmez. Kısa vadede geri ödemeli olarak planlanan bu kampanyalar araba almak isteyenler için güzel fırsatlar sunmaktadır. Markaların sunduğu kampanyaların tek bir dezavantajı vardır. Bu dezavantaj ise kişileri belli araç markaları ile sınırlandırılmasıdır.

Faizsiz Araç Alma Fırsatları

Gerek dini hassasiyetinden kaynaklı gerekse fazla para ödemek istemeyenler faizsiz araba fırsatlarına öncelik tanımaktadır. Bankaların müşterilerine taşıt kredisi vermektedir. Bankaların verdiği krediler taksitle araba alma faizsiz yöntemine uygun değildir. Taksitli olduğu doğrudur. Fakat faizli olması geri ödemelerin zorlaşması anlamına geldiğinden birçok müşteri tarafından tercih edilmemektedir. Geçmiş yıllarda araba fiyatları daha uygun olduğundan bir dönem banka kredileri talep görmüştü.

Günümüzde ise araç fiyatları ile birlikte faiz oranlarının da yükselmesi taksitle araba sahibi olmak isteyenleri farklı arayışlara yönlendirmiştir. Katılım bankaları faizsiz taşıt kredisi vermektedir. Ancak katılım ve diğer bankalar aracın fiyatının hepsini kredi vermez. Yalnızca %70’ni kredi olarak verip %30’unu peşinat olarak ister.

Peşinatsız Faizsiz Taksitli Üçü Bir Arada

Toplu taşımalardan kurtulup kendi aracıyla seyahat etmek isteyenler taksitle araba sahibinden sitelerine bir göz gezdirirler. Araçları arada aracılar olmadan direk sahibinden almak çok avantajlıdır. Sahibinden ikinci el veya taksitle araba sıfır için peşinatsız ve faizsiz yöntemler mevcuttur. Geçmiş yıllara oranla daha fazla kurum müşterilere bu imkanı sunmaktadır.

Kurumların esası yardımlaşma ve dayanışmaya dayanmaktadır. Katılımevim başta olmak üzere ülkemizde yardımlaşma ve dayanışma usulü ile çalışan birden fazla kurum vardır. Kurumların çalışma mantığı tamamen altın günüdür. Annelerin yaptığı altın günü gibi işleyen kurumlarda dileyen dilediği yerden aracını satın alabilmektedir. Taksitle ödenen araç ücretinin dışında kişilerden yalnızca organizasyon bedeli alınır. Organizasyon ücreti alınacak araca ve kuruma göre farklılık gösterir.

katilimevim-sabit-reklam