Taksitle araba alabilir miyim?

İnsanın yaşamındaki en temel ihtiyaçlar arasında olduğundan dolayı taksitle araba nasıl alınır sorusu günümüzde sıklıkla sorulur oldu. İş hayatının koşturmasına, sosyal hayatın hareketliliğine rahatlık ve hızlı bir şekilde ulaşabilmek için taksitle araba almak en makul olan düşüncedir. Aracın bütün parasını biriktirip almayı beklemek zaman kaybı olacağından taksitle araba sahibi olmak imkanlarından biri değerlendirilebilir.

Taksitle araç sahibi olmanın yollarından birisi Senetle araba almaktır. Sektördeki galerilerin birçoğu aracı senetle satmaktadır. Müşterilerin bir kısmı banka ve prosedürleri ile uğraşmak yerine galeriden senetle araba almayı tercih eder. Fakat senetle alınan araçların daha yükseğe mal olacağı unutulmamalıdır. Bundan dolayı senetle araba almak en son alternatif olarak düşünülmelidir.

Taksitle Araba Almanın Çeşitli Yolları

Para biriktirmek günümüzde zor olduğundan araç sahibi olmak isteyenlere tavsiye edilecek en kolay yöntem taksitle araba al olacaktır. İkinci ellerde Taksitle araba alma sahibinden olduğunda daha ekonomik olmaktadır. Galeri ve benzeri kurumlardan alındığında aracılar da ekstra ücret aldıklarından araba fiyatı yükselmektedir. Sahibinden alınan araçlarda ücret peşin olarak ödenebildiği gibi taksitle ödeme imkanı da sunulmaktadır.

Sahibinden değil de markanın kendinden taksitle araba sıfır alınacağında kampanyalara denk getirmek en makul olanıdır. Araba firmaları bazı dönemlerde peşinatsız sıfır faizle araç satışı yapmaktadır. Genellikle kısa vadeli olan bu kampanyalar sadece sıfır kilometre araçlar için geçerli olmaktadır. Kampanyaları takip edenler bu güzel fırsatları değerlendirebilir.

Altın Günüyle Araba Almak Mümkün mü?

Annelerimizin yaptığı altın günü kurumsallaştırılarak taksitle araba alabilir miyim sorusunu soranlara yardımcı olunmaktadır. Altın gününde mantık her ay bir kişiye toplu paranın verilmesidir. Kişi aldığı bu parayla ihtiyacını karşılar. Katılımevim gibi dayanışma ve yardımlaşmaya dayalı kurumlar da aynı mantığı kullanırlar. Araba almaya niyet eden kişi aracının markasını, fiyatını kendi belirler.

Kurumdan taksitle araba alma düşüncesinde olan kişi aracını kaç vadede almayı planladığını belirleyerek gruba dahil olur. Noter huzurunda çekilen kurada kişiye aracını parası verilmez. Araç kurum tarafından satın alınır. Vadesi bitinceye kadar kişi tarafından satılmasının önlenmesi için rehin şerhi düşülür. Ödemesi bitip gruptaki herkes aracını alınca araba kişilerin üzerine geçirilir.

katilimevim-sabit-reklam