Taksitle 2. El Araba Alım-Satım Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Sıfır ve son model araba almayı herkes ister. Fakat son teknoloji ile donatılmış araçları almaya herkesin maddi gücü yetmediğinden dolayı ve daha uygun olduğundan ülkemizdeki belli kesim ikini el araç almayı tercih etmektedir. İkinci el taksitle araba alırken kandırılmamak, hasarlı aracı almamak için dikkatli olmakta fayda var. Maalesef ki ülkemizde ikinci el araç konusunda insanları kandırmaya çalışan kişiler bulunmaktadır.

Kazasız, hasarsız, ödenecek ücretin karşılığı olan aracı alabilmenin en önemli noktası güvenilir kişi ve kurumlarla çalışmaktır. Kurumsallaşarak markalaşmış bazı galeriler bu konuda oldukça başarılı işler ortaya çıkarmaktadır. Senetle araba satan bu kurumlar herhangi bir sorun olduğunda müşterisine yardımcı olmaktadır. Senetle araba almadan önce zaten bu kurumlar aracın teste sokulmasını ve öyle alınmasını tavsiye etmektedir.

 İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilecekler

Araba almak isteyen büyük bir kısım taşıt kredisi almaktadır. Taşıt kredilerinin faiz oranların bankadan bankaya değişmektedir. Yüksek faiz oranıyla kredi almamak için taşıt kredisi almadan önce ciddi bir araştırma yapılmalı veya hiç faize girmemek için kredisiz araba almanın yolları bulunmalıdır. İkinci el araba alırken dikkat edilecekler:

  • Satıcı kaparo ve peşinat konusunda ısrarcı ise dikkatli olunmalıdır. Peşinatsız araba almak zor biliyoruz fakat kaparo konusunda fazla ısrar eden satıcılar şüphe uyandırır.
  • Ne olursa olsun araç mutlaka bilgisayarlı teste sokulmalıdır.
  • Aracın fiyatı benzerlerinden düşükse nedenini incelenmelidir.
  • Noter işlemleri, aracın ruhsattaki sahibi ile yapmaya özen gösterilmelidir.

İkinci El Aracı Kredisiz Peşinatsız Almak

Galerilerden ikinci el araçları peşinatsız almak mümkündür. Aslında galeriler yüzde 30 ile 50 arasında peşinat isterler. Fakat anlaşma sağlandığında peşinat alınmadan taksitle araç sahibi olmak mümkündür. Galerilerin dışında peşinatsız ev ve araba almada yardımcı olan bazı faizsiz firmalar vardır. Annelerin altın günü ile işleyen bu firmalar ülkemizdeki milyonlarca kiradan kurtulmak isteyen, araba almak isteyen kişilere yardımcı olduğundan güven duyularak sistemlerine dahil olunabilir.

Hem galeriler hem bankalar faizli krediyle araba satmaktadır. Faize girmeden araba veya ev sahibi olmak isteyenler krediden uzak durmalıdır. Kredisiz ev ve araba almanın en kolay ve hızlı yolu bu faizsiz firmalardır.

katilimevim-sabit-reklam