Sıfır Araba Fiyatları Düştü Mü?

Yaz aylarında her alanda olduğu gibi araba piyasasında hareketlilik gözlenmektedir. Tatile ya da memleketlerine gitmek isteyen insanlar araba almaya yönelmişlerdir. Herkes model ve fiyat araştırması içerisine girmiştir. Peki, hal böyle olunca sıfır araba fiyatları nasıl? Sorusu aklımıza gelmektedir. Genelde insanların ikinci el almayı tercih ettiği piyasada, sıfır mı ikinci el mi? Hangisi daha akıllıcadır?

Türkiye, ABD arasındaki vergilerle ilgili değişiklik sebebiyle gümrük vergileri yarıya indi. ABD ‘de üretilen ve ithal edilen arabaların vergilerindeki düşüşlük sıfır araba piyasasını canlandırdı. Artık insanlar ikinci el araba fiyatına sıfır almayı tercih eder durumuna geldiler. Ne de olsa bütün aksesuarları yeni, hiç kullanılmamış, sıfır kilometrede olan araçlar insanların ilk tercihidir.

Sıfır Arabalarda ÖTV Teşviki

İlk defa araç alacaklar ya da elindeki aracı sıfır ile değiştirmek isteyenler, büyük bir araştırma içerisine girdiler. Sıfır arabalarda ÖTV teşviği nasıl olacak? Sıfır otomobillerde ÖTV teşviği olan 15 puanlık indirimin kalkmasıyla birlikte fiyatlarda güncellemeler oldu. Otomobil bayileri kendilerine aldıkları hurda araçları satış konusunda anlaştığınızda maliyetini düşüyor ve devir gerçekleştiriyorlar.

Hurda indirimi ise otomobilin yaşına göre 15 bin liraya kadar devam ediyor. Hükümetin uyguladığı hurda indirimi ise yılbaşına kadar devam ediyor ve 15 bin liraya kadar indirimle arabanızı satın alabiliyorsunuz. Bazı otomobil firmaları ise ÖTV indiriminin bir kısmını kendi karşılayarak satış yapabiliyorlar. Sıfır araç kampanyaları 2019 Yılı Temmuz ayında başlamıştır. Araç almak isteyenlerin araştırmaları sıfır araç kampanyaları 2019’da ne olacak? Soruları oldu.

Sıfır Arabalarda Banka Kredileri

Bankalar sıfır araç almak isteyenlere araç kredi faiz oranını da düşürerek, insanları araba almaya yönlendirdi. Faizlerin düşük olduğunu gören birçok vatandaş taşıt kredisiyle arabalarını yenileme çabası içerisine girdiler. Vergilerin indirilmesi ve bazı teşviklerin verilmesiyle araba fiyatları artmamış ve vatandaşa hitap eder bir hale gelmiş oldu.

Araç satın alacak olanların zarar etmeden arabalarına sahip olması için satın alacakları araç için bankadan kredi alacakları zaman bankalar arası kredi faizlerini karşılaştırması uygun olacaktır. Böylece sıfır araba uygun faiz ile alınabilir.

katilimevim-sabit-reklam