Sıfır Araba Fiyatları 2020 Yılında Düşecek Mi?

Günlük hayatımızdaki işlerimizi ve seyahatlerimizi daha kolay hale getirmenin yollarından biri de şahsi araçlar olmaktadır. Bu anlamda bütçesi bulunanların tercihleri sıfır otomobiller olmaktadır. Kur ve diğer birtakım etkenlere bağlı olarak son dönemlerde artış gösteren sıfır araba fiyatları için 2020 yılı beklenmektedir. Sıfır otomobil almak isteyenler yeni kampanyalar için 2020 yılını beklemekteler.

Sıfır otomobillerin fiyatlarının düşmesi yönündeki bu beklentinin neler getireceği kısa süre içerisinde görülmüş olacaktır. Sıfır araçların fiyatlarının düşmesi için uygulanacak kampanyalar, fiyat tarifelerinin kur üzerinden yapıldığı için kurda bie değişiklik beklentisi gibi hususlar öne çıkmaktadır. Bu anlamda gerçekleşecek olan olumlu gelişmelerle 2020 yılında sıfır araçların fiyatlarında bir düşme meydana gelebilir.

Sıfır Araba Fiyatları Etkenleri

Sıfır arabaların ülkemizdeki fiyatlarında döviz kurunun yanında en büyük etkenlerden biri de ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) hususu olmaktadır. Bu bağlamda yapılacak olan ÖTV ve KDV indirimleri, faizlerin düşmesi ve kredi vadelerinin cazip hale getirilmesi ile daha sağlıklı imkanların oluşacağı görülmektedir. Sıfır araba alımı için beklenen bu haberler yakın zamanda netliğe kavuşacaktır.

Sıfır araçlar için beklenen yeni stillerin, yeni çıkacak modellerin piyasaya sürüldüğü dönem olan yılbaşında fiyatlar noktasında da önemli gelişmeler olmaktadır. Araba üreticileri bu kapsamda piyasaya sürmüş oldukları araçlar için ve yeni modeller için kampanyalar düzenlemekte ve araç fiyatlarının düşmesine katkı sağlamaktadır.

Markalara Göre Sıfır Araba Fiyatları

Sıfır araçlar için fiyatlar hususunda belirleyici bir etken de marka olmaktadır. Bu anlamda ülkemizde faaliyet gösteren Renault, Honda, Toyota, Volkswagen Audi, BMW ve Mercedes gibi markalara ait araçların fiyatları oldukça farklılık göstermektedir. Araçların konforu, Türkiye pazarındaki durumları ve üretimlerinin ülkemizde gerçekleştirilmesi gibi etkenler fiyatları etkilemektedir. Araba markaları fiyatların düşmesi için düzenleyeceği kampanyalarla bu sürece destek olabilmektedir.

Araçların fiyatlarını etkileyen belli başlı etkenler bulunmaktadır. Öncelikle aracın markasının fiyat üzerinde etkili olduğu söylenebilir. Dünyaca ünlü ve yabancı bir marka araç satın alınacaksa bu aracın fiyatının 2020 yılında da yüksek olacağı söylenebilir. Bunun yanında yerli olarak nitelenebilecek markalardan bir araç satın alınacaksa uygun fiyatla satın alınabilir.

katilimevim-sabit-reklam