Senetle Otomobil Yöntemleri Nelerdir?

Ülkemizde ikinci el ve sıfır araba fiyatlarının ne kadar yüksek olduğu bilinmektedir. Özellikle uygulanan vergiler nedeni ile peşin ödeme yaparak satın almak neredeyse mümkün değil. Bunun yanı sıra bankalar taşıt kredisi altında çeşitli nakit imkanları yaratmaktadır. Fakat bankaların kredi kullandırma konusunda çeşitli şartları mevcuttur. İlk olarak sizden yüksek ve düzenli bir geliriniz olması gerekmektedir. Ayrıca sicilinizin temiz ve kredi notunuzun da yüksek olması bu şartlar arasındadır.

Daha önce bankaya olan borcunuzu ödemeyip icralık olduysanız; yeniden kredi alabilmeniz de pek mümkün değildir. Bankaların yüksek faiz oranları dolayısı ile de geri ödemelerde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Hemen hemen herkes faizsiz, senetle ya da peşinatsız araba alma yöntemlerini merak etmektedir. Araba satın almak için en avantajlı yöntem ise senetle alımdır. Senetle araba alırken yüksek kredi notuna, kefile ve sicilinizin temiz olması gerek yoktur. Fakat genel olarak düzenli bir geliriniz olması gerekmektedir. Ayrıca pek çok firma peşinatsız araba satsa dahi, kaliteli firmalar %10 gibi az miktarlarda peşinat alabilirler.

Senetle Araba Alma Şartları Nelerdir?

Genel olarak senetle araba alma güven noktasına dayanıyor. Bu hizmeti veren pek çok firma mevcut. Sizden herhangi bir şekilde ipotek ya da kefil beklemeden senet karşılığı araç satışı yapabiliyor. Ayrıca faizsiz araba almak isteyenler için gün geçtikçe faizsiz araba kampanyaları artıyor. Bu kampanyalardan yararlanarak da hiçbir faiz ödemeden araç satın alabilirsiniz. Tabi ki firma ile yakın ilişkilerinizin olması işinizi kolaylaştıracaktır. Firmaların yapacağı senedin normal kredi gibi belirli taksitleri olacaktır. Taksitle araba alımlarında firma ile yüz yüze konuşmak da bir avantajdır. Böylece gerek peşinatı belirleyebilir gerekse size uygun taksit ödemeleri de yapabilirsiniz.

Senetle Araba Satın Alırken Peşinat Ödenir Mi?

Senetle araç alımı bankaların vermiş olduğu taşıt kredilerine göre daha avantajlıdır. Bankadan kredi çektiğinizde aracınızı peşin fiyatına da alabilirsiniz. Fakat vadeli olarak sattığınız zaman araca belirli bir peşinat ödemeniz gerekiyor. Senetle araç alımında ise genelde peşinat ödemenize gerek yoktur. Peşinatsız senetle araba satışı yapan firmalar için cebinizde 500 TL kadar bir miktar olması yeterlidir. Bu ücreti de rehin işlemleri için noter sizlerden talep edecektir.

katilimevim-sabit-reklam