Senetle Araç Almak Mantıklı Mı?

Pek çok kişi kendisine ait, ayağını yerden kesecek bir araç satın almak istiyor. Fakat araç satın alabilmek için elde birikmiş para olması gerek ya da bankalardan yüksek faiz oranları ile kredi çekmek gerekiyor. Bankalarda taşıt kredisi verirken hem peşinat istiyor hem de size kredi vermeleri için kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Bu nedenle hemen hemen herkes senetle, peşinatsız ya da faizsiz araba alma yöntemlerini araştırıyor. En çok akla yatan yöntem ise galerilerden senetle araba satın almak oluyor. Peki senetle araç satın almak mantıklı mı?

Senetle Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Son zamanlarda ülkemizin ekonomik durumu herkesin malumu. Gerek geçim sıkıntısı gerek işsizlik derken tüketicinin alım gücü oldukça büyük bir düşüş yaşadı. Bu yüzden galerilerinde araç satışları düşmeye başladı. Hal böyle olunca pek çok galeri, firma hem senetle hem de faizsiz araba kampanyaları oluşturmaya başladı. Bu tür kampanyalardan yararlanarak sıfır araba satın almak tabi ki mantıklı.  Fakat koşullarını iyi bilmek gerekiyor. Senet ile araba almak banka kredisine oranla daha avantajlıdır. Ayrıca pratik bir yöntemdir ama arabanızı nereden alacağınız ve hangi aracı alacağınız önemli hususlardır.

Alacağınız aracın maliyeti bütçenize uygun olmalıdır. Senet ile almak bir nevi taksitle araba almak demektir. Böylece hem ödenecek peşinatta hem de taksitlerde sıkıntı çekmezsiniz. Peşinatsız araba almak istiyorsanız da bu sefer galeri sizin için faizsiz araba kredisi çekerek üzerine maliyetini ekleyecektir. Senet ile araç alacağınız yeri, firmayı, galeriyi belirlemek içinde güvenilirlik ve kurumsallığı önem vermelisiniz. Arabanızı kurumsal bir firmadan almanız ileride problem yaşamamak için önemlidir. Herhangi bir problem çıkarsa dahi profesyonel bir biçimde bu sorun çözüme kavuşur.

Peşinatsız Senetle Araba Almak

Günümüzde senetle araba alımı sistemi oldukça tercih ediliyor. Şüphesiz senetle araba almanın pek çok avantajı mevcut. Nakit alım gücüne ve banka kredisine kıyasla firmalar faizsiz araba almak için benzersiz teklifler sunuyor. Ayrıca peşinatsız senetle araba almak için kredi notunuzun yüksek olmasına ya da kefil göstermenize de gerek yok. Dolasıyla bankanın yüksek faiz oranlarına tabii tutulmadan hiç peşinatsız senetle araba satın alabilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam