Senetle Araba Satanlar Bunları Biliyor Mu?

Araba sahibi olmak ve rahatlığını yaşamak birçok kişinin hayallerini süslemektedir. İşin içinde para varsa ilk akla gelen yer bankadır. Bankalar taksitle araba almak isteyenlere taşıt kredisi vermektedir. Krediyi alıp taşıt sahibi olduktan sonra ödemeler aylık gerçekleştirildiği için taksitle denmektedir. Normalde banka şartları uyan kişiye aracı için gerekli olan paranın hepsini verir.

Kişi nakit parayla aracını yerinden alır. Taksitleri bankaya öder.  Faizsiz araba almak isteyenlere tavsiyemiz dünyaca ünlü araba markalarının kampanyalarını takip etmeleridir. Yıllık satış skorunu yakalamak isteyen markalar belli kampanyalar düzenleyerek kredisiz, kefilsiz, peşinatsız araba satışı yapmaktadır. Kampanyaların tek dezavantajı ne zaman yapılacağının belli olmamasıdır. Bundan dolayı kişiler kampanyaların dışında farklı arayışlar içine girmektedir.

Araba Peşinatsız Nasıl Alınır?

Bankalardan kredi almak için peşinat verilmesi gerekir. Bankaların belirlediği belli peşinat limitleri vardır. Peşinatı almayan banka diğer şartları uysa dahi müşterisine taşıt kredisi vermez. Bu durumda peşinatı olmayanların bir seçeneği daha bulunmaktadır ki o da senetle araba almaktır. Senetle araba satışını genellikle galeriler yapmaktadır. Galeriler neden böyle bir şeye giriyorlar diye merak edilebilir.

Galeriler senetle araç sattıklarında ciddi anlamda kar sağlarlar. Bundan dolayı galericiler senetle araba satmak için adeta can atarlar.  Galeri, kredi alamayanların yerine kendi adına veya kendi kurumundan kredi sağlar. Kredi faizinin üzerine kendi hakkını yüzde 2 ile başlayarak koyabildiği kadar koyar. Peşinat ödeyemeyenlerin peşinat bedellerini ve araçtan alacakları karı da koyarak müşteriye satar. Yani galeri sahibi kar üzerine kar ettiğinden senetle araba satar.

Kredisiz Faizsiz Peşinatsız Kefilsiz Araba

Kredisiz, faizsiz, kefilsiz, peşinatsız ev veya araba almak denilince sanki imkansız bir şeyden bahsediliyormuş gibi düşünülmesin. Çünkü faizsiz yardımlaşmaya ve dayanışmaya dayanan  firmalar ile bunların hepsi mümkündür. Galericilerin işlerine ket vuracak kadar talep gören bu firmalar kiradan kurtulmak isteyenlere de ev alma imkanı sunmaktadır.

Bayanların yaptıkları gün mantığı ile hizmet veren bu firmalar müşterilerinden peşinat istemezler. Kredisiz ev ve araba alma düşüncesindeki insanların bir araya geldiği bir kurumdur. Firmadaki kişiler her ay bir kişiye yardımda bulunarak araba almalarını sağlarlar. Grupta bulunan herkes aracını alıncaya kadar ödemeler devam eder.

katilimevim-sabit-reklam