Senetle Araba Peşinatsız Faizsiz Yöntemler

Günümüz dünyası teknolojinin üstün olduğu zaman dilimlerini yaşamaktadır. Her gün gelişen teknoloji yeni araba modellerini çıkarmaktadır. Son teknoloji ile donatılmış olan araçlara sahip olmak ise bir ayrıcalık olarak görülmektedir. Taksitle araba alma fırsatları değerlendirildiğinde yüksek donanımlı araçlara sahip olmak mümkündür. Senetle araba alındığında uzun vadede taksitler yapılacak sıfır veya ikinci el araç alınabilir.

Galerin neredeyse hepsi senetle araç satmaktadır. Senet konusunda tedirgin olan insan sayısı oldukça fazladır. Bunun nedeni daha önce yaşanan olumsuzluklardır. Şayet güvenilirliğini kanıtlamamış, kurumsallaşmamış yerlerden senetle araba alınırsa maddi zarar görmek mümkündür. Fakat güvenilir kurumlar tercih edildiğinden hiçbir sıkıntı yaşanmadan araç sahibi olunabilir.

Kampanyaları Takip Ederek Kredisiz Araba Almak

Araba alma konusunda maddi yardım için ilk başvurulan yer bankaların taşıt kredileridir. Taşıt kredisi alabilmek için kredi notunun iyi olması ve daha farklı şartların uygun olması gerekir. Şartları taşımayan kişiye kredi verilmez. Kredisiz araba almak için en uygun ve avantajlı yöntemlerden biri markaların kampanyalarını takip etmektir. Markalar belirledikleri satış baremine ulaşamadıklarında satışları artırmak için cazip kampanyalar düzenlerler.

Kampanyalarla peşinatsız araba almak da mümkündür. Dünyaca ünlü olan markalar gerekli gördüklerinde bu kampanyaları yapmaktadır. Peşinatsız olara yaptıkları kampanyalarda aracın fiyatının yarısını olabildiği kadar balon ödeme ile erteleyerek genelde 12’ye bölerler. Kalan diğer yarısını da ortalama 36 aya bölerek hiç peşinat almadan araç sahibi olmayı sağlamaktadır.

Faizsiz Peşinatsız Araç Alma

Faizsiz işlem yapan katılım bankaları da kiradan kurtulmak isteyenlere konut, araba almak isteyenlere araç alma konusunda kar payı ile kredi vermektedir. Katılım bankalarını diğer bankalardan ayıran özellik faizle değil kar payı ile müşterilerine yardımcı olmasıdır. Bundan dolayı kredisiz ev ve araba almak isteyenler için katılım bankaları doğru adres olmayabilir çünkü alınan yine taşıt kredisi olacaktır.

Katılım bankalarının dışında faizsiz peşinatsız ev ve alma imkanı sunan bir diğer kurum ise yardımlaşma ve altın günü mantığı ile işleyen firmalardır. Bu firmalar faizsiz sadece organizasyon ücreti ile hizmet vermektedir. Bu sistemde her ay noter huzurunda kura çekilerek gruptaki bir kişiye alacağı aracın parası ödenir. Kişi devam eden aylarda o parayı firmaya taksitle ödeyerek tamamlar.

katilimevim-sabit-reklam