Senetle Araba Almak

Hepimizin hayallerinin bir köşesinde araba sahibi olmak vardır.  Fakat günümüz koşulların da kredisiz peşin ödeme yaparak araç sahibi olabilmek araç fiyatlarının çok yüksek olmasından dolayı oldukça zor. Bankalar bizlere kredili ama faizli ya da son zamanlarda revanşta olan katılım bankalarının faizsiz kredi imkanları sunmaları araba sahibi olmak için içimizi epeyce rahatlatıyor. Pek çoğumuz faize girmeden araba sahibi olmak istiyoruz. İşte katılım bankalarının bize verdiği bu fırsatı nasıl değerlendirebiliriz onu açıklayalım. Şöyle ki katılım bankaları alacağınız aracın üzerine kendi kar payını da koyarak, aracı yeniden fiyatlandırıyor. O fiyat üzerinden bankaya borçlanmış oluyorsunuz. Tabi herkes bankadan kredi alamıyor, özel durumlarımız olabiliyor. Bazılarımız sicil bozukluğu nedeniyle bankalardan yaralanamıyor yani kredi kullanamıyor ya da kredi başvurumuza olumsuz sonuç alabiliyoruz. Bu durumda peşinatsız senetle araba bakmak en mantıklısı oluyor. Yalnız alacağımız arabanın ödemeleri senet üzerinden olacağı için fiyatları normal fiyatından biraz daha fazla olur. Çünkü bu tür durumlarda yasal yürürlükler olmadığı için her galerici kendi fiyatını kendisi belirleyebiliyor. Bu gibi durumlar normal karşılanabilir çünkü karşılığında herhangi bir peşinat ya da belge talep edilmiyor. Zaten bankalardan destek almış olsak onlarda da faiz oluyor sonuç yine aynı kapıya çıkıyor diyebiliriz. Bu arada peşinatsız senetle araba satan galeri sayısı da parmakla sayılabilecek kadar azdır.

 İkinci El Senetle Araba

Senetle bize sunulan imkanlardan faydalanarak ikinci el araçlara da bakabiliriz.  Ayrıca ikinci el araçlarda pazarlık payı da olur hem fiyatlarına çok ekleme de yapılmaz. Senetle araba almak ya da taksitle araba almak isteyenler için çok fazla alternatif yerler var. Pek çok satış noktaları da kredi konusunda çeşitli avantajlar sağlıyor.

Araban Olsun istiyor musun?

Kim istemez ki araba sahibi olmayı değil mi hepimizin hayali zaten güzel bir arabamızın olması.  Araba almak için çak fazla araba alma yöntemleri var zaten. Bankalar dışında senetle araba alma peşinatsız ya da az peşinatlı en önemli yöntemler arasında.  Bizim yapmamız gereken nasıl bir araba almaya karar vermek sadece.

katilimevim-sabit-reklam