Senet ile Araba Nasıl Alınır?

Herkes Araç sahibi olmak istiyor. Fakat bankalardan kredi almak oldukça zorlaştı. Özellikle banka kredilerindeki yüksek faiz oranlarından dolayı vatandaş geri ödemelerde güçlük çekmekte ya da zaten düşük kredi notu nedeni ile kredi çekememektedir. Hal böyle olunca vatandaş peşinatsız, faizsiz ya da senetle araba alma gibi farklı yöntemlere başvuruyor. Fakat senetle araba almak karşılıklı bir güven bağı gerektirmektedir.

Ayrıca hem satıcının hem de alıcının dikkatli olması gereken bir işlemdir. Bu yüzden mutlaka bu işlemi güvendiğiniz ve iyi tanıdığınız bir galeriden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca senetle araç alırken senet doldurmayı iyi bilmeniz ve senetler hakkında bilgi sahibi olmanız önemli bir noktadır.

Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alınır?

Senet ile peşinatsız araba almak istiyorsanız ilk yapmanız gereken tanıdık ve güvenilir olan bir galeriye gitmek olmalı. Daha sonra kendiniz için en uygun aracı seçmelisiniz. Adı bilinen ve bilindik markalara bağlı olan galeriler genellikle güvenilirdir. Kimi galeriler faizsiz araba satışlarında da peşinat almaktadırlar. Fakat bu peşinatı bankalardaki ile karıştırmamalısınız. Bankadan araç kredisi alırken peşinatı siz belirleyemezken, galerilerden sıfır araba alırken peşinatı siz ve satıcı birlikte belirleyebiliyorsunuz. Böylece sıkıntı yaşamada ödemek istediğiniz tutarı siz belirliyorsunuz.

Senet ile ve bir bakıma taksitle araba alırken bu tip satış işlemlerinde çoğunlukla galeriler sizin adınıza kredi çeker ve sizde aylık taksit ödemelerini satıcıya yaparsınız. Kimi zaman senetle araç satan bireysel satıcılar da genellikle bankalarla uğraşmadan kendi imkânları ile durumu çözer. Peşinatsız senetle araba almak isteyenler bazı hususlara dikkat etmelidir. Sizin adınıza kredi çeken galeri hem banka faizlerini size ödetir hem de üzerine komisyon koymasından dolayı beklentilerinizin üzerinde rakamlar ödeyebilirsiniz.

Senetle Araba Satan Yerler

Ülkemizdeki ekonomik durumun çöküşü nedeni ile pek çok vatandaş geçim sıkıntısı çekmektedir. Bu yüzden vatandaşın alım gücü düşmüştür. Satışların düşmesinden dolayı pek çok galeri senet ile faizsiz araba kampanyaları düzenlemektedir. Gerek internet üzerinden gerekse sitemiz üzerinden senet ile araba satışı yapan firmaları takip edebilirsiniz. Senetle araba satan firmalar;

  • Wowwo
  • Otovadeli
  • Sahibinden
  • Arabam gibi sitelerden senet ile araç satın alabilirsiniz.
katilimevim-sabit-reklam