Satılık Araba İçin Doğru Zaman Hangi Aydır?

Araçlar artık hayatımızın vazgeçilmez birer öğesidir. Araba alırken elbelette her insan ince eleyip sık dokur. Hangi zamanlarda araba fiyatları daha uygun olacağı, istenilen nitelikte özelliklerinin olup olmadığı gibi sorulara cevap arar. Sonrasında ise bütçesine de en uygun olan araba bazen ikinci el araba da olabilir bu, alır. Bu nedenle de ikinci el araçların piyasasına, iyi bir gözlemci bakış ile yaklaşmak gerekmektedir.

Sahibinden Satılık Araba

İster almak istediğinin araç sıfır olsun, ister ikinci el sahibinden araba almak isteyin, mutlaka doğru bir zamanlama yapmanız gerekmektedir. Ne zaman araba alınacağını ikinci el arabanın hangi aylarda alınacağını iyi tespit etmek gerekmektedir. Çünkü bu sorulara verilecek olan cevaplar hem mevsimsel koşullara göre, hem de dönemsel olan koşullara göre farklılık göstermektedir. İkinci el araba ya da sıfır bir araba almak için aranan zaman, dönemin sosyal ve ekonomik şartlarına göre parasal açıdan iyi belirlenmelidir.

İkinci El Araba

İkinci el araç satın alınırken, ÖTV zammı gibi bazı uygulamalar araç piyasalarında ki fiyatlandırmalarda büyük rol oynamaktadır. Diğer yandan da dönemsel ve günlük hareketlenmeler de piyasa koşullarını etkileyen önemli unsurlardandır. Eğer ikinci el bir araca sahip olunmak isteniliyorsa acele edilmemeli ve ikinci el araç piyasası dikkatle incelenmeli, takip edilmelidir. Araç sahibi olmanız konusunda aceleniz yok ise, doğru zaman için inceleme yapmanız ve bekleyerek sizin açınızdan en iyi şartların oluştuğu bir zaman da ayrıca fiyat olarak da bütçenize uygun bir araca sahip olabilirsiniz.

İkinci el araç piyasası dönem dönem yapılan vergi indirimleri gibi faktörlerden de etkilenmektedir. Bu tarz indirimler yürürlüğe girmelerinden yaklaşık olarak iki hafta sonunda araç piyasasına yansımaktadır. Bu söz konusu indirimlerin takibi uygun fiyatta araç sahibi almak isteniliyorsa önemlidir.  Araçlar için hem alımların hem de satımların yapıldığı en hareketli aylar, mart, nisan ve mayıs aylarıdır. Sahibinden satılık araba almak için doğru zaman bekleniliyorsa yazın bitiminde de araç piyasasında canlanmalara rastlanır. Yaşanan büyük hareketliliğin etkileri de ekim ayında görülür.

katilimevim-sabit-reklam