Sahibinden Satılık Araba Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Modern çağın en büyük ihtiyaçlarından biriside ulaşımın çok daha kısa sürebilmesi için arabalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Piyasadaki sıfır araba fiyatları oldukça yüksek olduğu için pek çok kişi ikinci el araba almaya karar vermektedir. Kişiler galerilerden çok sahibinden olan araçları tercih etmektedir. Galerilerin araç üzerinde oynama yapabileceği düşüncesi insanları sahibinden satılık araba arayışlarına yönlendirmektedir.

Piyasada her zaman sahibinden satılık arabalar çok daha fazla ilgi görmektedir. İnsanlar genellikle araba satın almadan evvel ülkemizde oldukça yaygın olan araba pazarlarını tek tek gezerek görerek almayı tercih ederler. Gelişen teknoloji ile de bu usul internet sitelerinden bakmaya doğru yol almıştır.

İkinci el araç almak için İkinci el araç satın alacak iseniz bazı konulara özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Sahibinden otomobil alırken;

  • Aracı bildiğiniz ve güvendiğiniz tamirciye götürerek baştan aşağıya inceletin. Motor, kaporta, içi vs her yerine tek tek baktırın ve kaza kaydı olup olmadığına dikkat edin.
  • Araç ve ruhsatta yazan şasi numaralarını mutlaka karşılaştırın.
  • Aracı denemeye çıkın.
  • Araç hakkında sahibine sorular sorun.
  • Aracı görmek için gündüz saatlerini tercih edin.
  • Buluşma vaktinden önce gidin.

Kendi Aracınız Olmalı

Günümüz şartlarında kesinlikle imkânlar el veriyorsa araba kesinlikle alınmalıdır. Ekonomik değerlendirme yapılacak olursa araç kiralama bütçeleri oldukça çok zorlayacağı için uygun imkânların oluşturulması ile kendi aracınızı almanız çok daha ekonomik olacaktır. Aracınızı alırken eğer yeteli miktarda birikime sahip değilseniz banka kredilerinden veya finansör firmalardan yardım alabilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça fazla kişiyi araba sahibi yapan Katılımevim ailesine katılarak kolayca hayallerinize kavuşabilirsiniz. Söz konusu maddi konular olduğunda hangi kurum size faizsiz araba alma şansını sunar. Taşıt kredisi kullanmak demek zaten direk olarak faiz ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Katılımevim ile alacağınız araba için asla bu tarz uygulamalar bulunmamaktadır.

Katılımevim Güvencesi

Uzun yıllardır ülkemizde hizmet veren Katılımevim katılımcılarına taksitsiz araba alma imkânı sunmaktadır. Üstelik bu hayalinize kavuşmak için peşinat ödemesi yapmanıza bile gerek yok. Peşinatsız araba alabileceğiniz tek finansör olarak Katılımevimin kaçırılmaz fırsatlarını hemen değerlendirmelisiniz. Üstelik kendi belirlediğiniz taksitlere göre düzenlenen ödeme planları ile hiç zorlanmadan araba sahibi olmuş olacaksınız.

katilimevim-sabit-reklam