Sahibinden ikinci el araba alırken oyuna gelmeyin!

Araba günümüz için lüks değil ihtiyaç olmuştur. Herkesin arabaya ihtiyacı var ancak sıfır araçlar herkes için uygun olmayabilir. Bu durumda kişiler sahibinden satılık araba ilanlarına ve ikinci el sahibinden satılık arabalar modellerine yönelir. Kişilerin araçlara anlık ihtiyaçları bulunuyorsa en doğru olan seçim hiç kuşkusuz araç kiralama olacaktır.

Araba almaya karar verdiyseniz ilk olarak istediğiniz modelin satılık araba ilanlarına bakarsınız. Ancak ikinci el araba ilanlarında dikkat edilmesi gereken çok fazla detay olabilmektedir. Sahibinden otomobil alırken aracın hasar kaydına, mevcut durumuna, çalışma yapısında dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca alacağınız arabanın ve dolayısıyla motorun sağlığı için kilometresine bakmanız da sağlıklı olacaktır.

İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. El arabalar her zaman sahipleri tarafından değil bazen galeriler tarafından satılmaktadır. Bu galeriler araçları ekspertize gösterdiklerini size raporla verebilirler ancak siz ikinci el oto alırken mutlaka aracı kendi belirlediğiniz ekspertize göstermelisiniz. Sıfır araba fiyatları bu dönemde çok artmışken herkes ikinci el arabalara yönelmekte ve bu nedenle alıcı için çok fazla oyun oynanabilmektedir.

Otomobiller herkes için ihtiyaç olsa bile bazen anlık ihtiyaçlar olabilir. Şehir dışına çıkmak için, tatile gitmek için veya özel sebepler için araba ihtiyacınız olabilir. Bu tarz durumlarda sizin için doğru seçim hiç kuşkusuz kiralık araba seçeneği olacaktır. Anlık ihtiyaçlar için araba almak doğru bir yatırım olmayabilir.

İkinci El Araba Alma Yöntemleri

En çok tercih edilen yöntem taşıt kredisi almak olacaktır. Ancak bankalara çok fazla kişi bu kredi için başvurduğundan bankalar en ufak pürüzlerde kredi talebini reddedebiliyor. Eğer sizin de kredi talebiniz reddedildiyse veya banka faizlerinin çok yüksek olduğunu düşünüyorsanız diğer satın alma yöntemlerini düşünebilirsiniz.

Özellikle faizsiz araba almak için Katılımevim ve onların çatısı altında çalışan uzman ekip tarafından hazırlanan özel ödeme planları ile istediğiniz arabaya çok rahat sahip olabilirsiniz. Peşinatsız araba almak istiyorsanız size uygun ve planlı ödeme yöntemleri sayesinde banka ile anlaşılmış gibi taksiyle araba sahibi olabilirsiniz. Hayalinizdeki araba için size uygun satın alma yöntemini seçebilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam