Peşinatsız Taksitle Araba

Yaşamın düzenli ve sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için insanların bazı ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlar arasında barınmak için ev, ulaşım için araç en önemli temellerdir. Bir evim bir arabam olsun isteyenlerin peşinat biriktirmesi gerekir. Peşinatın verilmesi aracın daha erken alınması veya daha az taksit ödenmesine neden olur. Fakat hayat şartları insanların birikim yapmasına engel olabilir. Bundan dolayı peşinatsız taksitle araba alma yöntemleri daha uygun olur.

Peşinatsız ve taksitle araç alma denilince ilk akla gelen senet ile araba almaktır. Senet ile araba almayı düşünenlerden ilk olarak peşinat talep edilir. Fakat kişi durumunu beyan edince peşinat durumu değişebilir. Alınmaya n peşinat aylık taksitlere biraz daha yükseltilerek yayılır.

Peşinatsız Taksitli Senetle Araç Alınabilecek Yerler

Alınmak istenen aracın bütün parasını biriktirip almak uzun bir zaman ister. Birikim yapılan süre içinde araçların modelleri ve fiyatları değişir. Bundan dolayı faizsiz taksitle araba almak daha doğru ve mantıklıdır. Senetli araba almada faiz bulunur. Fakat bankalara ve diğer yöntemlere göre daha azdır. Bundan dolayı taksitle araba almak istiyorum diyenler senedi tercih edebilir. Senetle araba alınacak yerler arasında;

  • Sıfır veya ikinci el satışı yapan galeriler
  • Sıfır araba satan bayiler veya markanın kendi firmaları
  • Sahibinden elden senetle satış yapanlar
  • İnternette sahiplerinden araç satışı yapan siteler yer alır.

Yukarıda sıralanan yerlerden senetle araç alımı gerçekleştirilebilir.

Senetle Araba Almak Güvenilir mi?

Araç alımı günümüzde farklı yollar ile gerçekleştirilmektedir. Peşinatsız taksitli araba alma konusunda yardımcı olan yöntem sayısı azdır. Bu yöntemlerden biri senet olduğundan sıklıkla kullanılmaktadır. Senetli işlem yapmanın güvenilir olması kimden alındığına bağlıdır. Güvenilir ve bilinen galerilerden senetle alışveriş yapıldığında bir problemle karşılaşılmaz. Fakat bilinmeyen bir yerden alındığında dikkatli olunması şarttır.

Bir arabayı nakit almak ile senetle taksitle almak arasında fiyat farkı olacağını unutmamak gerekir. Peşin 120 bin liraya alınabilen bir otomobil peşinatsız 36 ay vade ile alınan senetli araba elbette daha fazla olacaktır. 120 bin liralık araç senetle olduğundan 150 bin TL’ye mal olacaktır.

katilimevim-sabit-reklam