Peşinatsız Senetle Araba

Otomobil sahibi olmak günümüzde bir ihtiyaçtır. Şehirlerin büyümesi, yol masraflarının artması, servis ücretlerinin yükselmesi aile reislerini bir arabam olsun düşüncesine itmektedir. Araba, hayatı kolaylaştıran bir unsurdur. Yaşamın daha kaliteli olmasına yardımcı olan arabayı almak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında:

  • Peşin olarak galeriden veya markanın kendi bayiinden almak
  • İnternet sitelerinden sıfır veya ikinci el aracı peşin fiyatına almak
  • Galeriden veya diğer mekanlardan senet ile araba almak
  • Bankalardan taksitli faizli taşıt kredisi alarak araç sahibi olmak
  • Katılım bankalarından peşinatlı fakat faizsiz araba için kredi almak
  • Dayanışmaya dayalı kurumlardan peşinatsız taksitle otomobil almak

Senetle Araba Nasıl Alınır?

İnsanların araç alma konusunda ilk akıllarına gelen bankalardan taşıt kredisi almaktır. Taşıt kredisi alabilmesi için kişinin kredi notunun yüksek olması ve kara listede olmaması şarttır. Vadeli araba almak istiyorum düşüncesinde olan birinin olumsuz cevap almaması için öncelikle kredi notuna dikkat ederek bankaya başvurması gerekir. Kredi notu yüksek olsa bile dosya ve sigorta masrafları kredi ödemesini yükseltmektedir.

Başvuru yapıldıktan sonra birkaç gün hatta bazen bir hafta kadar sonucun çıkması beklenir. Bu süreci yaşamak ve uğraşmak istemeyenler doğal olarak senetle araba almayı seçmektedir. Senetle araba al yöntemi daha kısa ve daha çabuk neticelenir. Senetler imzalanır imzalanmaz kişi aracını alır. Kolay olması ve taksitle ödeniyor olması yöntemi cazip kılmaktadır.

Senetle Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomobil almak için peşinat biriktirmek bazen insanlar için imkansız olabiliyor. Peşinatı olmayanlara taksitle araba alma imkanı sunan senet son zamanlarda oldukça popüler. Senetle araba alındığında galeri veya firma araca satılamaz şerhi koyar. Taksitler bitince bu şerh kalkar ve kişi arabanın tam anlamıyla sahibi olarak satışını yapabilir. Senetle araba almak konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey güvenilir ve marka haline gelmiş kurumlardan almaktır. Bunun dışında;

  • Senetler toptan değil aylık yapılması
  • Her ay ödemeden sonra senedin alınması
  • Senette yazılan bilgilerin eksiksiz ve doğru olması

Nakit olarak alınan aracın fiyatından peşinatsız senetle alınan arasında fiyat farkı olacağı unutulmamalıdır.

katilimevim-sabit-reklam