Otomobil Sektöründe Üretim Başladı

Bir süredir dünyada birçok sektörde üretimler durma noktasına geldi. Covid-19 salgınının otomobil sektöründe de büyük bir düşüşe neden olduğu otomobil üretici firmalarınca dile getirilmektedir. Havaların ısınmasıyla birlikte otomobil sektöründe üretim başladı. Salgına karşı tedbir alınarak yeniden üretim yapılmaya başlanarak peşinatsız araba alacaklar için fırsatlar başladı. Böylelikle araba alacakları sıfır araba almalarına herhangi bir engel kalmıyor.

Salgın Dolayısıyla insanların Evde durduğu bu süreçte araba fiyatları az kullanımına bağlı olarak düşmeye başladı. Bir süredir özellikle ikinci eldeki atışlar bu süreçte gerilemeye başladı. Ülkemizde de dolar kurunun kontrolsüz bir şekilde yükselmesi fiyatları olumsuz yönde etkileyeceğe benziyor. Ancak şu anda araç satışlarındaki düşüş durağan bir halde seyrediyor. Araba almayı düşünenler için bu zaman tam doğru zaman.

Nisanda Yeniden Üretime Başlayan Firmalar

Araba almaya imkanı olmayan birçok vatandaş farklı yollara başvurmaktadır. Ülkemizde senetle araba almak katılım metoduyla araba sahibi olmak ve benzeri birçok ödeme seçeneği ile araba sahibi olmak mümkündür. Bu süreçte bu firmalardan araba almanız araba üreticilerinin üretimlerine devam etmesine bağlıdır. Mart ayında Türk otomobil üreticileri üretimlerin durdurma kararı aldıklarını açıklamışlardı.

Nisan ayı içerisinde yine Türk otomobil üreticileri birkaç firmanın üretime başlayacağını duyurdu. Mercedes Benz Türkiye Türkiye’deki üretimlerine 20 Nisan itibariyle yeniden başladı. Yine Honda firması Türkiye’deki faaliyetlerine yirmi 23 Nisan arasında tüm tedbirlerini alarak yeniden başladı. Anadolu Isuzu firması ise daha erken davranarak 13 Nisan’da üretimi yeniden başlattı. Otokar, karsan ve Türk Traktör de faaliyetlerine yeniden Nisan’da başladı.

Mayıs Ayında Üretime Başlayacak Firmalar

Bazı otomobil üreticisi firmaları virüsün etkilerinin gözle görülür bir biçimde azalmasına bekleyerek üretimlerini Mayıs’a kadar durdurmuşlardı. Virüsün seri ülkemizde gözle görülür bir biçimde gerilemeye başladı. Bu duruma istinaden otomobil üreticilerinden bazı firmalarla Mayıs itibarıyla üretimlerine başlayacağını duyurdular.

Katılım yolu ile faizsiz araba alma hayali kuranlar için müjdeli haber peş peşe gelmeye devam ediyor. Türkiye’de oldukça sevilen Toyota 4 Mayıs da üretime başladı. Nissan firması da yine aynı tarihte üretime verdiği arayı bitirdi. Tofaş otomobil ise yurtdışından gelen nakliyelerde sorun yaşadığı için daha önce 20 Nisan gibi başlayacağı faaliyetlerine 4 mayısta başlayabildi. Renault gurubu ise henüz üretime verdiği arayı sonlandırmamıştır.

katilimevim-sabit-reklam