Ne kadar taşıt kredisi kullanabilirim?

Hayalinizde uzun zamandır almayı planladığınız bir araba var. Ya da gittikçe genişleyen ailenize uygun daha büyük ve haliyle fiyatı da daha fazla olan bir araç almaya niyetlendiniz. Ama bu daha çok birikim yapmak yani daha uzun süreye ihtiyaç duymak demektir. Üstelik siz bu süreçte azimle para biriktirirken aracın fiyatının artma ihtimali de oldukça yüksektir. Çoğunlukla araya başka ihtiyaçlar da girdiğinden bu hayaliniz başka baharlara kalabilir. Bu aşamada taşıt kredisi tam size göre.

Katılımevim sayesinde kendi bulduğunuz, beğendiğiniz herhangi bir aracı alabilirsiniz. Bunun için herhangi bir sınırlama yoktur. Aracın bedeli için gereken toplam tutar taksitlere bölünerek ödeme planı oluşturulur. Dahil olduğunuz grup içinde ödenen taksitler sayesinde her ay bir kişi veya aile araç sahibi olur. Araç kredisi kullanarak aslında bireyler ödenen taksitlerle birbirlerine araba almış gibi olurlar.

Katılım Sistemi Nasıl İşler?

Katılım sistemi nüfus cüzdanınız ve katılım bedeli ile katılabileceğiniz uygulaması oldukça basit bir sistemdir. Aslında mantığı altın günlerine oldukça benzemektedir. Katılım sistemi tamamen faizsizdir ve sizden ek dosya masrafı gibi ücretler talep edilmez. Katılım sisteminde toplam meblağ aylara bölünerek taksit taksit ödenir. Her ay noter huzurunda yapılan kura sonucu adınızın çıkması da yüksek bir ihtimaldir.

Kendi seçtiğiniz arabanın bedelini aydan aya ödersiniz. Rahat Model ile rüyalarınız çekilen kura sonucuna bağlı olarak her ay gerçekleşme şansına sahiptir. Sabit Modelde ise herhangi bir sıraya girmezsiniz. Sözleşme bedeli ve yapılan ödemelere göre kesin teslim tarihi belirlenebilmektedir. Teslim almayı beklerken aracınızın fiyatının artması durumunda sözleşmeniz doğrultusunda bedel yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.  Taksitleriniz miktarını siz belirlersiniz, dilerseniz arttırabilirsiniz. Sıfır veya ikinci el araç kredisi alabilmeniz mümkündür.

Taksit Ödenmesi Gecikirse Ne olur?

Eğer herhangi bir olumsuzluk sonucu taksitlerinizi ödeyemezseniz taksit dondurma işlemi uygulanır. Siz taksitlerinizi dondurduğunuz süre kadar teslimat süresinde gecikme yaşarsınız. Ödemeler banka vasıtasıyla Katılımevim şirket hesabına yapılır. Ödemeler hiçbir şekilde elden yapılmaz. Sözleşmenizi feshetmek istemeniz durumunda peşinat (varsa) ve tüm ödenen taksitler katılım ücreti haricinde geri alınabilir.

Katılım ücretini de ödemekte zorlanan müşterilerimiz olabilmektedir. Bu konuda da büyük kolaylıklar sunan Katılımevim sayesinde katılım bedelini de taksitlendirebilmeniz mümkündür. Ayrıca teslimat yapılmadan evvel zorlanmanız durumunda taksitlerinizi düşürebilirsiniz. Ancak teslimat yapıldıktan sonra böyle bir durum mümkün olamamaktadır. Bu da diğer müşterilerin mağduriyet yaşamaması açısından alınan önemli bir tedbirdir. Araç kredisi şartları ile ilgili detaylı bilgiyi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam