Küçük Taksitlerle Araba Alma

Araç satın almak için bankalar müşterilerine taşıt kredisi vermektedir. Taksitle araba alma yöntemlerinden biri olan taşıt kredilerinde aracın fiyatının yüzde 30’u kadarının peşinat olarak verilmesi gerekir. Ödenen peşinat ne kadar fazla olursa küçük taksitlerle araba alma fırsatı daha çok olacaktır. Çünkü 100 bin liralık araca 50 bin peşinat verildiğinde geriye 50 bin liralık bedel kalacaktır ki bunun için alınan taşıt kredisinin geri ödemesi de daha uygun olacaktır. Bir arabam olsa deyip yola çıkanların ilk başvurduğu bankaların taşıt kredilerinde müşteri anlaşma sağladığında daha uzun vadede ödemelerini gerçekleştirebilir. Uzun vadeli ödemelerde problem uzayan vade geriye ödenen miktarı artırmaktadır. Taksitler küçülür fakat totalde ödenen miktar artar.

Otomobil Markalarının Kampanyalarından Yararlanma

Otomobil markaları yıllık satmaları gereken satış düzeyine ulaşamadıkları zaman indirimler ve çeşitli kampanyalar yapmaktadır. Çeşitli zamanlarda gerçekleştirilen bu kampanyalardan küçük taksitlerle araba alma fırsatı elde edilebilir. Vadeli araba sahibi olmak için avantajlı fırsatlar sunan markaların kampanyaları takip edilmelidir. Bazen otomobil markaları bankaların bazıları ile protokol imzalayarak sıfır faizle kredi alma imkanı da sunarlar. Aracı almadan önce otomobil satış danışmanından böyle bir kampanyaları olup olmadığını öğrenmek gerekir. Çünkü bazen satış danışmanları bu konu hakkında bilgi vermeyi unutabiliyorlar. Taksitle araba için bir alternatif de senetle araç sahibi olmaktır. Senetle araç satışı genellikle galerilerde yapılmaktadır. Senette risk vardır. Riske girmemek için tanınan ve güvenilir galerilerin tercih edilmesi doğru olacaktır.

Taksitle Faizsiz Araba Sahibi Olmak

Şehir hayatının yorucu kargaşası içinde rahat ulaşım sağlayabilmek için araba zorunluluk haline geldi. Küçük taksitlerle araba alma herkesin hayalidir. Küçük taksitlerin olması önemlidir çünkü ülkemizdeki milyonlarca kişi standart şartlarda geçimini sağlayacak kadar aylık maaşla çalışmaktadır. Milyonlarca kişi büyük bir potansiyeldir. Potansiyele hitap edebilmek için faizsiz araba satışı yapan kurumlar küçük taksit imkanı sunmaktadır. Faizsiz araba sahibi olma iki şekilde mümkündür:

  • İmece usulü ile katılımcılarından para toplayarak her ay noter huzurunda yaptığı çekilişle bir katılımcısının araç sahibi olmasını sağlayan kurumlara dahil olmak. Bu sistemde katılımcı ilk aylarda çıkan kura ile araç sahibi olabilir. Fakat son aylara da kalabilir.
  • Katılım bankalarından faizsiz işlemle araç almak mümkündür.
katilimevim-sabit-reklam