Küçük Taksitlerle Araba Alma Yöntemleri

Bütçemizi çok zorlamadan araba sahibi olmak istiyorsak banka araç kredisi dışındaki faizsiz araba kampanyaları seçeneklerini araştırmamız gerekir. Bankaların sunduğu araç kredisinin vadesi değişmekle beraber genelde 60 aydır. Böyle olunca hem faiz oranı yüksekliği hem vade kısalığı sebebiyle kredi taksitleri yüksek olmaktadır. Ayrıca bankadan kullanılan araç kredisi peşinatsız araba almaya uygun değildir. Bu sebeplerle banka dışında peşinatsız senetle araba alma seçenekleri ortaya çıkmıştır.

Banka Dışında Araba Finansmanı Sağlayan Yerler

Çeşitli sebeplerle bankadan araç kredisi kullanmak istemeyenlerin araba sahibi olmak için finansman sağlayacakları senetle araba alma seçenekleri şöyledir;

  • Her ay belli tutarda taksit ödeyip araba alabilecek durumda olan kişileri bir araya getirip faizsiz araba kredisi ile bu kişileri araba sahibi yapan finansman şirketleri vardır. Aylık ödeyebilecekleri tutarlara göre grup oluşturan kişiler her ay gruba ödeme yaparlar ve noter huzurunda yapılan çekiliş ile her ay gruptan bir kişi toplanan para ile faizsiz araba sahibi olur. Gruptaki kişi sayısının yarısı araba sahibi olduktan sonra diğer yarısı için çekiliş yapılmaz ve yarı süreden sonra gruptaki herkes taksitle araba sahibi olur. Bu sistem hiç peşinatsız senetle araba sahibi olmak isteyenlerin dahil oldukları bir sistemdir ve ilk aydan araba sahibi olan çok kişi vardır. Küçük taksitlerle bütçelerini zorlamadan araba sahibi olmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir.
  • Oto galericiler senetle araba almak isteyenlerin tercihlerinden biri olmuştur. Sıfır araba ya da ikinci el arabalarda faizsiz taksitle araba almak isteyen müşterilerine bu hizmeti sunan oto galericiler vardır. Senetle araba satan oto galericiler sattıkları arabaya genelde senet ödemeleri bitene kadar rehin koyarlar. Senet ödemesi bitince yani aracın borcu kalmayınca rehini kaldırırlar.

Senetle Araba Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Arabayı senetle aldığımız yer konusunda araba satışı olmadan önce araştırma yapmamız bizim yararımızadır. Faizsiz araba almak ilk etapta bize cazip gelse de arabayı aldığımız şirketi araştırıp, önceki yapmış olduğu araba satışlarını incelemekte fayda vardır. Böylece sonradan karşılaşacağımız tatsız bir olay için önceden önlem almış ve hem maddi olarak hem de manevi olarak yıpranmamış oluruz.

katilimevim-sabit-reklam