Kocaeli’nde Araba sahibi olmak

Kişinin durumuna ve kentin büyüklüğüne göre araba bir ihtiyaçtır. Kocaeli gibi büyük bir kentte araba sahibi olmak için insanlara sunulan çok sayıda seçenek vardır. Hangi seçeneğin daha doğru olduğu tamamen kişinin bütçesine ve durumuna göre değişir. Kocaeli’nde yaşayan bir kişi aşağıdaki seçeneklerden birini kullanarak arabasını alabilir. Bunlar:

  • Araba markasının bayisinden, galeriden, sahibinden veya online satış yapan sitelerden peşin olarak araba almak
  • Galeriden veya sitelerden senetle araba almak
  • Kamu veya özel bankalardan faizle taşıt kredisi almak
  • Katılım bankalarından kar payıyla taşıt kredisi almak
  • Dayanışmaya dayalı kurumlardan faizsiz, peşinatsız ve kredisiz araba almak

Kocaeli’nde Senetle Araba Almak

Kocaeli ilinde senetle araba almaya imkan tanıyan çok sayıda galeri vardır. İnsanlar yaşam şartlarının gereği ellerinde olan birikmişlerini arabaya yatırmak istemezler. Bundan dolayı taksitle alabilmenin yollarını araştırırlar. Bankadan taşıt kredisi çekemeyen insanlar vardır. Kredi notu düşük olanlara kredi çıkmadığından farklı bir yola başvurmaları gerekir. Ayrıca taşıt kredisi alırken çok gereksiz evrak işleri olduğundan krediden vazgeçenler senetli yönteme yönelebilmektedir.

Senetle araba satan galerinin güvenilir olması en önemli husustur. Galeri, peşine sattığı arabanın üzerinde vade farkını ve bir miktar da faiz koyarak kişiye satar. Genellikle senetle alışverişlerde peşinat talep edilir. Fakat peşinatı olmayanlar için galericiler kolaylık yaparak peşinat miktarını aylık taksitlere dağıtırlar. Böylece kişi taksitlerini ödeyerek senetlerini alarak borcunu bitirir. Borç bitinceye kadar araba üzerinde satılamaz şerhi olduğundan alan kişi satışa çıkaramaz.

Peşinatsız Araba Almanın Yolu

Birikiminiz yoksa veya elinizde olanı da harcamak istemiyorsanız peşinatsız araba alma yöntemlerini değerlendirmelisiniz. Kredisiz, faizsiz ve peşinatsız araba alınabilecek yerler dayanışmaya dayalı hizmet veren kurumlardır. Annelerimizin altın günü mantığı ile işleyen kurumlarsan birkaç yıl öncesine kadar bir tane varken talebin fazla olmasıyla sayılarında artış görüldü.

Kocaeli’nde çok sayıda bulunan bu kurumlarda birini tercih edilerek peşinatsız araba almaya ilk adım atılır. Kişinin aylık ne kadar ödeyeceği ve kaç ayda ödeyeceği tamamen kendi belirlemesine bağlıdır. Örneğin 180 bin liralık aracı 60 ayda ödemek istiyorum diyen kişi aylık ödemelerini 3 bin olarak belirlemiştir. Aracın değerinin üzerine sadece organizasyon ücreti eklenerek ödemeler yapılır. Kredide olduğu gibi katlayacak rakamlar asla söz konusu olmaz.

katilimevim-sabit-reklam