Kayseri’de Araba sahibi olmak

Her insan hayatını daha konforlu ve kaliteli yaşamak ister. Kaliteli ve konforlu yaşamın gerekleri arasında günümüzde araba almak da bulunmaktadır. Kayseri gibi büyük bir kentte bir yerden bir yere daha rahat ve hızlı gidebilmek için araba şarttır. Araba alabilmek için ülkemizde insanlara sunulan çok sayıda seçenek vardır.

Seçeneklerden bir kısmı peşin iken bir kısmı Taksitle Araba alma şeklindedir. Peşin olarak sıfır araba alabilmek için en az 100 bin TL olması gerekmekte. Sıfır arabaların fiyatları ciddi anlamda yükseldi. Markaların bayilerinden veya galerilerden peşin araba almak mümkündür. İkinci el sahibinden satılan arabalar da peşin para ile alınmaktadır. İnsanlar ellerindeki nakit parayı arabaya yatırmak yerine taksitle almayı tercih ederler. Bundan dolayı peşine göre taksitli araba satış yöntemleri daha fazla talep görür.

Kayseri’de Taksitle Araba Almak

Hayallerinizi süsleyen aracı almak için sunulan yöntemlerden birini seçmelisiniz. Hangi yöntemi seçeceğiniz tamamen sizin maddi geliriniz ve arabaya ayırdığınız bütçeyle alakalıdır. Kayseri’de Taksit öder gibi Araba sahibi olmak için sunulan seçenekler;

  • Galerilerden veya online satış yapan sitelerden senetle araba almak. Senetle araba alımlarında güvenilir firmaları tercih etmek çok ama çok fazla önemlidir. Senet, güven gerektiren bir durum olduğundan mağduriyet yaşamamak için dikkatli olunmalıdır.
  • Kamu ve özel bankalardan faizli taşıt kredisi almak. Taşıt kredisi faizlerin düşük olduğu dönemlerde çok fazla kullanılmıştı. Fakat araba fiyatlarıyla birlikte taşıt kredisi faiz oranları da artınca insanlar krediden uzak durmaya başladı. Ayrıca peşinat olarak istenen bedeller kişileri zorlamaktadır.
  • Katılım bankalarından kar payıyla taşıt kredisi almak. Faiz olmamasına rağmen peşinat istenmesinden dolayı katılım bankalarının taşıt kredilerine olan rağbet de azalmıştır.
  • Dayanışmaya dayalı kurumlar vasıtasıyla araba almak

Dayanışmayla Araba Almak

Annelerin altın günü mantığıyla hizmet veren kurumlar, müşterilerine peşinatsız, faizsiz ve kredisiz araba alma imkanı sunmaktadır. Bu kurumlar tamamen kişinin kendi bütçesine göre vadesini ve taksit tutarını ayarlaması üzerine kurulmuştur. Kişi kaç aylık vade ile ödemesini tamamlamayı planlıyorsa o kadar kişinin bulunduğu gruba dahil olur. Noter huzurunda çekilen kura ile kimin ne zaman araba sahibi olacağının belirlendiği bu sistemde farklı modeller bulunur. Kişi modelini seçerek rahat ve bütçesini zorlamadan arabasının sahibi olur.

katilimevim-sabit-reklam