İzmir’de Araba sahibi olmak

Eskilerin deyimiyle binek modern zamanın ifadesiyle araba insanın yaşamındaki ihtiyaçlarından biridir. Büyük kentlerde zaman ve işler arasında sıkışan insanlar araba sahibi olmak istemektedir. İzmir gibi büyük bir kentte her şeyi yetiştirmek isteseniz bile zamanın yetmediğini fark edersiniz. Zamanı daha verimli kullanmak, hayatınızı daha kaliteli yaşamak için araba çok gereklidir.

Arabanın parasını peşin çıkarıp veren çok nadir insan vardır. Genellikle Taksit öder gibi Araba sahibi olmak tercih edilir. Taksitle ödeme yapmak aile bütçesini zorlamadığından daha kolay bir yöntemdir. Ülkemizde taksitle araba satışı yapan galeriler, siteler bulunur. Taksitle araba almak için bir seçenek de taşıt kredisiz kullanmaktır.

Taşıt Kredisiyle İzmir’de Araba Almak

Taşıt kredisi, kamu ve özel bankalar tarafından verilir. Araba almak isteyenlerin bir zamanlar çok fazla başvurduğu fakat günümüzde popülerliğini kaybeden bir yöntemdir. Taşıt kredisinden insanların uzaklaşma nedenleri şunlardır:

  • Yüksek faiz oranları: Bir kişi taşıt kredisi olarak 100 bin aldıysa bunu 100 bin olarak geri ödemez. Üzerine bankanın faiz oranı nispetinde eklemeler yapılır. 100 bin olarak alınan kredi 150 bin gibi bir miktar olarak ödenir. Sıfır ve ikinci elde hesaplamalar değişmektedir.
  • Faiz oranlarına ilave alınan dosya masrafı gibi ek masrafların olması. Bu masraflar bankadan bankaya değişir.
  • Bankalarını taşıtın değerinin ortalama %30’nu peşinat olarak istemesi. 100 bin liralık araç alacak olan kişi 30 bin peşinat vermesi gerekir.
  • Kredi çekebilmek için kredi notunun yüksek olması. Bankaya ön başvuru yapılınca kişinin kredi notu araştırılır. Şayet kredi notu düşük ise kredi çekmesine izin verilmez. 24

Kredisiz Faizsiz Peşinatsız İzmir’de Araba Alabilmek

İzmir’de faizsiz, kredisiz ve peşinatsız araba almak mümkündür. Dayanışmaya dayalı, altın günü anlayışıyla hizmet veren kurumlar peşinat istemez. Kredi ve faizle işlem yapmaz. Kişi almak istediği aracın maliyetini belirler.

90 bin liralık araba alacak olan kişi bunu kaç ayda ödeyebileceğinin planını yapar. 30 ayda veya 45 ay kişi ekonomik durumuna göre vadesini kendi belirler. 30 ayda ödeyecek olan 30 kişilik gruba girerek ayda 3 bin lira öder. 45 ayı tercih eden 45 kişilik gruba girerek ayda 2 bin öder. Noter huzurunda çekilen kura ile kimin hangi ay arabasını alacağı belirlenir.

katilimevim-sabit-reklam