İstanbul senetle araba alınır mı?

Araba almak istiyorsunuz fakat faize girmek istemiyor musunuz? Faizsiz araba almanın mümkün olup olmayacağını merak mı ediyorsunuz? Hayatta her şey mümkündür. Kiradan kurtulmak isteyenlerin sıklıkla başvurdukları faizsiz firmalar araba konusunda da müşterilerine yardımcı olmaktadır. Peşinatı olmayan ve faize girmeden kredisiz ev ve araba almak isteyenlerin bir araya geldiği bu firmalar annelerin altın günü mantığı ile hizmet vermektedir.

Kişi öncelikle kaç liralık araç alacağını belirler. Sonrasında vadesini belirler. Vade sayısına göre gruplara dahil olarak ödemelerine başlar. Peşinatsız ev ve araba almayı kolaylaştıran bu sistemde her ay düzenli kura çekilişi yapılır. Kura neticesinde her ay bir kişi araba ücretini alır. Herkes arabasını alıncaya kadar kura ve ödemeler devam eder.

 Senetle Taksitle Sıfır Araba Almak

Aracın sıfır veya ikinci el olması tamamen kişinin tercihine bağlı olsa da ülkemizdeki birçok galeri senetle araba satışı yapmaktadır. Senetle araba almayı bankadan kredi alamayan, sicili bozuk veya kredi notu düşük olan kişiler tercih etmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus galerinin güvenilir, kurumlaşmış, profesyonel bir yer olmasıdır.

Galeriye gitmeden önce hakkında bilgi edinmek zarara uğramamak için önemlidir. Senedin nasıl doldurulacağı hakkında bilgi edinmek ise işlemleri yaparken yardımcı olacaktır. Taksitle araba almak için galeride ilk yapılacak şey noterden arabanın rehin işlemidir. Rehin işlemi senedi ödemeyen müşterilere karşı galerinin güvencesidir.  Sonrasında senede imza atan müşteri aracını alabilir.

Peşinatsız Senetle Araba Almak

Geçim sağlarken birikim yapmak bazı kişiler için zor olabiliyor. Birikimi olmadığı halde araç almak isteyenler senetle peşinatsız araba sahibi olabilirler. Bankalardan taşıt kredisi alındığında mutlaka belirlenen miktardaki peşinat ödenmelidir. Peşinatsız taşıt kredisi almak mümkün değildir. Oysaki galerilerde satıcı ile anlaşmaya vardıktan sonra peşinat ödenmeyebilir. Galeriler yüzde 30 ile 50 arasında peşinat talep ederler. Peşinat verildiğinde aylık ödemeler ve aracı almak daha kolay olacaktır.

Peşinat ödenmediği zaman ise o miktar farklı şekillerde taksitlere yansımaktadır. Faizsiz araba almak isteyenler galerilerden senetle araba almaktan uzak durmalıdır. Çünkü galeriler kişiler yerine kredi alır. Üzerine kendi kar oranını koyar ve müşterisine senedi öyle imzalattırır. Görüntüde kişi kendi kredi çekmemiş görünse de galeri onun adına çekip faizi işletmektedir.

katilimevim-sabit-reklam