İkinci El Taksitle ve Senetle Araba

İşini ve mesleğini eline almış birçok kişinin hayali araba almaktır. Bazıları için sıfır veya ikinci el olması fark etmez. Hayatın koşturması içinde rahatlık sağladığından dolayı nasıl olursa olsun araç herkesin tercihidir. Banka siciliniz bozuk olduğu ve kredi notunuz düşük olduğu için size kredi vermiyorsa senetle araba alma yolunu denemelisiniz. Senetle araba almak hem rahatlık sağlar hem de beraberinde çeşitli riskleri de taşır.

Faizsiz araba almak istiyorum diyorsanız senet doğru adres değildir. Çünkü senetle araç satan galericiler de faizle iş yapmaktadır. Daha doğrusu, galeriler çeşitli nedenlerden dolayı kredi çekemeyen müşterileri yerine kendi adına bankadan kredi çeker. Büyük galeriler finans durumu müsaitse krediyi aynı faizle kendinden verir.

Kredi Almadan Araba Alabilir Miyim?

Günümüzde yüksek maliyetli bir şey almak isteyenler genellikle kredi almayı tercih etmektedirler. Fakat yüksek faiz oranları müşterilerin geri adım atmasına neden olmaktadır. Kredisiz ev ve araba almak için faizsiz firmaların sunduğu imkanlar değerlendirilebilir. Kiradan kurtulmak için vesile olan bu firmalar araç sahibi olmak isteyenlere de yardımcı olmaktadır.

Ülkemizde birçok kişiyi peşinatsız ev ve araba sahibi yapmış olan firmalarda kişiler ödeyecekleri vadeyi kendileri belirlemektedir. Vade sayısına göre gruplar bulunmaktadır. Gruptakiler için her ay noter huzurunda çekiliş yapılarak çıkan kişiye araba ücreti teslim edilir. Gruptaki herkes yapılan kuralar neticesinde araba sahibi olurlar. Bu firmalarda sadece yüzde 7 ile 12 arasında organizasyon ücreti talep edilir.

Peşinatsız Senetle Araba İçin

Araç sahibi olmak için çeşitli yollar vardır. Peşinatsız araba almak için markaların yaptıkları kampanyalar takip edilebilir. Yıllık satış oranına ulaşamayan firmalar çeşitli dönemlerde peşinatsız, vade farksız kampanyalar yapmaktadır. Avantajlı imkanlar sunan kampanyalar belli süreler dahilinde yapıldığından fırsatları kaçırmamak önem arz eder.

Peşinat vermeden araç sahibi olmanın bir diğer yöntemi ise galeriden senetle almaktır. Taksitle araba alma fırsatı veren galerilerle anlaşmaya varıldığı müddetçe hiç peşinat ödemeden araç sahibi olmak mümkündür. Banka veya katılım bankalarından alınan kredilerde peşinat kurum tarafından belirlenir ve asla değişiklik yapılmaz. Galerilerde ise satıcıyla anlaştıktan sonra peşinat istenmeyebilir. Peşinat maliyeti taksitlere yansıtılır.

katilimevim-sabit-reklam