İhtiyaç Kredisi mi Taşıt Kredisi mi Avantajlı?

Günümüz şartlarında ihtiyaçlar kişiden kişiye değişmektedir. Çok sayıda kişi ev, araba sahibi olmak istemektedir.  Bir yerden başka bir yere giderken arabanın olması avantaj sağlamaktadır. Daha kısa sürede ve rahat bir şekilde ulaşılmış olmaktadır. Birikimi olmayan kişiler için ise araç kredisi ya da ihtiyaç kredisi çekmektedirler.

Her iki kredi çeşidi ile de araba sahibi olunabilmektedir. Bu noktada akıllara hangi krediyi çekmenin daha avantajlı olduğu sorusu gelmektedir. Kredi sistemlerinin ortak noktası faiz sisteminin uygulanmasıdır. Ayrıca geri ödenecek tutar faiz oranı ile de vade süresine bağı olarak da artmaktadır. Herkes en uygun araç kredisi veya ihtiyaç kredisi çekmek ister. Çekilen kredi türü de bu yüzden çok önemlidir.

Taşıt Kredisinin Avantajları ve Dezavantajları

Araç sahibi olmak isteyen kişiler için verilen taşıt kredisi vade süresi daha uzundur. Bu neden ile sıfır bir araç satın almak istiyorsanız kolaylık sağlamaktadır. Böylelikle ödeme süresi uzadığı için aylık taksit bedeli azalmış olmaktadır. Ancak vade süresi arttıkça uygulanan faiz oranına bağlı olarak ödemeniz gereken tutarda artmaktadır.

Bu kredinin dezavantajları ise kredi işlemleri için yapılacak masraflar için paraya ihtiyaç olunmasıdır. Araç, banka tarafından ipotek edilecektir. Bu da fazladan masraf demektir. İstediğiniz aracın bedelinin tamamını kredi karşılamaz. Ayrıca kredi borcunuz bitmeden aracınızın ipoteğini de kaldırılmamaktadır.

İhtiyaç Kredisinin Avantajları ve Dezavantajları

İhtiyaç kredisi ile de araç sahibi olunabilmektedir. Bankalar arasında bir rekabet olduğu için genellik ile daha düşük faizli olmaktadır. Kasko yaptırmak zorunlu değildir. İhtiyaç kredisinde vade süresi en fazla 48 aydır. Araç ipotek olarak da verilmediği için kredinin üst sınırı daha da düşük olabilmektedir.

İki kredi türü de kendi içerisinde farklılıklar içermektedir. Araç kredisi hesaplama ve ihtiyaç kredisi hesaplama araçları ile hesaplamalar yaparak sizin için en uygun krediyi tercih edebilirsiniz. Herkesin ekonomik durumu ve istekleri farklıdır. Başka bir seçenek ise faizsiz ve peşinat ödemeden Katılımevim kampanyaları ile araç satın alabilmektir. Ödeme planı ekonomik durumunuza göre belirlenmektedir.

katilimevim-sabit-reklam