Hiç Peşinatsız Senetle Araba

Herkes bir evi, bir arabası olsun ister. Günümüzün ekonomik koşullarında çoğu kişi için bu gerçekten bir hayal. Ancak hayallerin gerçeğe dönüşebileceği otomobil kampanyaları var. Kampanyalar sayesinde sizde sıfır veya ikinci el taksitli araba sahibi olabilirsiniz.

Elinizde kullandığınız, takas yapacak ya da peşinata sayacak bir arabanız veya peşinatınız yoksa araba almanız güç görünüyor. Çünkü bankalara araç kredisi için müracaat ettiğinizde aracın belirli bir meblağsı kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu durumda peşinata veya başka bir krediye daha ihtiyacınız olur. Aynı zamanda banka kredisi çekebilmeniz için iyi bir kredi notuna, düzenli bir gelire veya ipotek ya da kefile ihtiyacınız olabilir. Bunların hepsini gerçekleştirmek güç gibi görünüyor. Yoksa araba hayalleriniz suya mı düştü? Hiç te değil!

Hiç Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alınır?

Sıfır ve ikinci el senetle araba alma düşündüğünüz kadar zor değil. Birçok galeri ve firmalar senetli araba satışını öncelikli olarak yapmaktadır. Üstelik uygun faiz oranları ve uzun vadeler ile. Senetle araba almak isteyenler galeriye yaklaşık %2 oranında faiz ödeyerek kırk sekiz aya varan taksitlerden yararlanabilir. Hatta hiç peşinatsız uzun vadede taksitle araba almak bile mümkün. Galeri ile yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak peşinatlı veya peşinatsız araba sahibi olabilirsiniz. Vadelerinizi ve taksit tutarını belirlersiniz. Tabii taksit sayısı arttıkça otomatik olarak vade farkı da ortaya çıkacaktır. Ne kadar uzun bir ödeme planı yaparsanız o kadar fazla geri ödeme yaparsınız. Senetle satış işlemlerinde de öncelikle dikkat edilmesi gereken önemli noktalar söz konusudur.

Senetle Araba Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sonunda hayalinizi gerçekleştirmeye karar verdiniz bir arabam olsun diyerek galerinin yolunu tuttunuz.

  • Alacağınız arabanın mutlaka kontrolünü yaptırın.
  • Arabanın değerini araştırın.
  • Tüm işlemlerinizi noter aracılığı ile yürütün.
  • Ödemeleri banka kanalı ile gerçekleştirin.
  • Ödemeyi yaptığınızda mutlaka senedinizi geri alın.
  • Kapora verdikten sonra ilk işiniz ruhsat devri olmalıdır. Ruhsatın devrini noter kanalı ile yapmalısınız.

Galerici araca şer(rehin) koyacaktır. Borcu bitene kadar arabayı satamazsınız. Son ödemeyi yapana kadar arabanın asıl sahibi galericidir. Senetle ile araba almak oldukça kolay olduğu kadar da riskli bir iştir. Çok dikkatli olmakta fayda vardır.

katilimevim-sabit-reklam