Hiç peşinatsız senetle araba nasıl alabilirsiniz?

Ülkemizde araç sahibi olmak veya aracının modelini yükseltmek isteyen birçok insan bulunmaktadır. Araç almak için insanların ilk başvurdukları yer bankalardır. Taksitle araba alma fırsatı veren bankalar kredi verirken çok hassas davranmaktadır. Milyonlarca kişinin taşıt kredisine başvurduğu düşünüldüğünde bankaların neden hassas davrandığı anlaşılmaktadır. Kredi notu başta olmak üzere birçok konuya dikkat eden bankalar çoğunluğa kredi vermemektedir.

Durum böyle olunca kişilere senetle araba alma alternatifi kalmaktadır. Galericilerin çoğunluğu müşterilerini senetle araç sahibi yapmaktadır. Aslında galerilerin senetle araç satma konusundaki ısrarının nedeni kendileri için kazançlı olmasından kaynaklanır. Galeriler müşterisi adına bankalardan kredi çekerler. Kredi ücreti, araçtan kazandıkları kar ve kendi yüzde 2’lik komisyonları yüzlerini güldüren kar olarak hesaplarına geçmektedir.

Peşinatsız Araba Almak Mümkün mü?

Peşinat biriktirmek çoğunluk için zorlayıcı olmaktadır. Peşinatsız ev ve araba almak için en uygun yöntemler arasında yardımlaşma ve dayanışmaya dayanan faizsiz firmalar başı çekmektedir. Kiradan kurtulmak, arabayla rahat etmek istiyorum diyenler faizsiz ve peşinatsız olmasından dolayı bu firmaları tercih etmektedir. Faizsiz olan katılım bankaları da vardır. Fakat katılım bankalarında da peşinat hükmünde ücret talep edildiğinden dolayı faizsiz firmalar daha mantıklıdır.

Annelerin altın günü mantığı ile işleyen bu firmalar Kredisiz ev ve araba almanın en kolay yoludur. Kaç vadeli ödeme yapılacaksa o kadarlık gruba giren kişi ödemelerine başlar. Her ay noter huzurunda kura çekilir. Kurada çıkan kişi ev veya arabasını alacak miktardaki ödeme yapılır. Kişi taksitlerini tamamladığında o aldığı miktarı ödeyip bitirecektir.  Gruptakiler bitene kadar kura ve ödemeler devam eder.

Peşinatsız Senetle Araba Almak İçin

Güvenilir ve bilinir galeriden senetle araba almak için bu konuda bilgi sahibi biri ile gitmek daha doğru olacaktır. Banka kredilerinde kurumsal olarak belirlenmiş peşinat söz konusudur. Normalde galeriler de peşinat isterler fakat peşinatsız araba almak için satıcı ile pazarlık yaparak anlaşmak mümkündür.

Galeriler müşteri adına kredi çeker veya finansal durumu müsait olan galeriler kendileri kredi verirler. Yani galeriler kredisiz araba satışı yapmazlar da bunu kendileri hallederler. Fakat ödeme yaparken müşteri peşinatı, krediyi, galerinin komisyon ücretini hepsini beraber öder. Peşinatsız araba almanın farklı bir yolu ise markaların yaptığı kampanyaları takip etmektir.

katilimevim-sabit-reklam