Finansevim Nedir? Finansevim Şartları

Her kişinin kendine göre hayalleri bulunmaktadır. Bazı hayaller ortaktır. Örneğin, ev sahibi olmak bunlardan bir tanesidir. Günümüz şartlarında ev satın almak kolay bir iş değil diye düşünülmektedir. Finansevim ile size özel ödeme planları ve faiz sistemi uygulanmadan kendi evinize sahip olabilirsiniz. Bu kampanyalardan yararlanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız yeterlidir.

Finansevim Nasıl Çalışır?

Satın almak istediğiniz evin değeri belirlenmektedir. Daha sonra kampanyalardan sizi için en uygun olan kampanya seçilerek ödeme planı hazırlanmaktadır. Ödeme planı hazırlanırken sizlerin ekonomik durumunuza göre hazırlanmaktadır. Kampanyaya göre evinizin teslim tarihi değişmektedir.

Finansevim Giriş

Faizsiz bir sistem üzerine kurulmuştur. Kendine ait bir evi olmasını isteyen kişilerin durumlarına uygun olacak şekilde kampanyalar bulunmaktadır. Faizsiz bir kredi çekerek eviniz olacağı şeklinde düşünebilirsiniz.

Finansevim Hesaplama

Satın almak istediğiniz evin değeri 200000 TL olduğunu kabul edelim. Aylık ödeme planınıza göre 120 kişiden oluşan bir gruba dahil edildiniz. Peşinat ödemediniz. Taksit sayısı grupta bulunan kişi sayısı olarak belirlenmektedir. 120 taksit anlamına gelmektedir. Evin değerinin taksit sayısına bölünmesi ile ödenmesi gereken taksit 1666,66 TL’dir.

Finansevim Kampanyaları

Finansevim’in bünyesinde ev almak isteyen kişiler için bazı kampanyalar bulunmaktadır. Bu kampanyalar çekiliş fonu, vade ortası fonu ve relax ödeme fonu olmak üzere üç tanedir. Her bir kampanyanın farklı özellikleri bulunmaktadır.

Çekiliş fonu kampanyasında sahip olmak istediğiniz evin değeri belirlenir. Bu kampanyada peşinatlı ve peşinatsız modeller bulunmaktadır. İsterseniz peşinat ödeyerek ödeme süresini kısaltabilirsiniz. Bu modelde gruplardaki kişi sayıları 12’nin katları şeklindedir. Ödeme planının çıkarılıp sözleşme imzalandıktan sonra evinizi teslim alacağınız tarih için çekiliş yapılacaktır. Çekilişler noter huzurunda yapılmaktadır. Kurada adınızın çıkması ile eviniz teslim edilmektedir.

Diğer kampanya vade ortası fonu kampanyasıdır. Bu kampanyada da peşinatlı ve peşinatsız modeller bulunmaktadır. Aylık ödeyeceğiniz taksit bedeli ve evin belirlenmesi ile sözleşme imzalanmaktadır. Bu yöntemin en önemli özelliği sözleşmede evi teslim alacağınız tarih yazılmaktadır. Taksit bedeli, vade süresi boyunca sabit olup taksitlerin yarısının ödenmesi ile eviniz teslim edilmektedir.

Relax ödeme fonunda ise her ay sabit bir ödeme yapılmaz. Ödeyeceğiniz miktarı tamamen siz belirliyorsunuz. Sahip olmak istediğini evin değerinin yarısının ödenmesi ile teslim edilmektedir. Ev teslim edildikten sonra her ay sabit taksitler halinde ödeme yapılacaktır. Böylece ev almak hususunda önemli bir kazanım da elde edilmiş olur.

Portalda yer alan haberler sadece bilgilendirme amacı ile sunulmaktadır. Firmalar hakkında detaylı bilgilere firmaların kendi sitelerinden ulaşabilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam