Faizsiz Araç Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Günümüzde ister sıfır araç olsun isterse ikinci el araç; farklı seçeneklerle kredi kullanmak mümkün olmaktadır. Yine ev sahibi olmak isteyenler için farklı seçenekler sunulabildiği gibi araba almak isteyenler için de farklı seçenekler elbette ki bulunmaktadır. Senetle araba alma konusu da araç alma söz konusu olduğunda akıllara gelen seçenekler arasında yer almaktadır. Peki araç kredisi alırken nelere dikkat etmeliyiz? Ya da faizsiz araç kredisi alırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte bu sorulara dair tüm ayrıntılar:

Her Zaman Faizsiz Araba Alma 0 Maliyet Anlamına Gelmez

Günümüzde faizsiz araba kampanyalarının oldukça fazla bir şekilde yaygınlaştığı bilinmektedir. Ancak faizsiz araba alıyorsunuz diye 0 maliyetli bir şekilde araç satın alacağınızı düşünüyorsanız; yanılıyorsunuz. Çünkü dosya masrafı, KASKO masrafı vs derken ek pek çok farklı maliyeti yüklenmek durumundasınız. Bundan dolayı faizsiz bir şekilde araba satın alacaksanız; mutlaka ama mutlaka ayrıntılı bir araştırma yapmalısınız.

Hatta farklı firmaların sunmuş olduğu seçenekleri birebir karşılaştırarak; peşinatsız araba dahi alabilirsiniz. Gerçi peşinatsız araba almak isteyenlerin genelde belirli bir birikmişleri bulunmamaktadır. Böyle durumlarda peşinatsız araba almak mantıklı bir yatırım seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu aşamada da peşinatsız araba kampanyalarının toplam maliyetinin ne kadar olduğu hususuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede hem uygun maliyete araba sahibi olursunuz hem de kolay bir şekilde ödeme planına sahip olan bir taksitlendirme yapabilirsiniz.

Senetle Ev Almak Ne Kadar Mantıklı?

Ev satın alırken; ödeme yöntemlerinden birisi de senetle ev alma yöntemidir. Esasında bu yöntem akla yatkın bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira söz konusu yöntem sayesinde; taksitli bir şekilde üstelik faizsiz ev sahibi olmak mümkün olmaktadır. Hani kira öder gibi ev sahibi olmak derler ya tıpkı o şekilde senetle ev sahibi olabilirsiniz. Ancak burada ufak bir ayrıntı mevcuttur. O ayrıntı da senetle araba satın alırken; senet verdiğiniz firmanın alanında uzman ve profesyonel bir firma olması hususuna dikkat etmektir. Çünkü aksi durumlarda maalesef olumsuz sonuçlarla karşılaşmak muhtemeldir.

katilimevim-sabit-reklam